Ziraat Vakıfbank Halkbank İhtiyaç Desteği Kredisi Başvuru Sonucu Öğrenme

1 Nisan 2020 tarihinden itibaren Kamu Bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat katılım ve Vakıf Katılım Bankaları tarafından 10 Bin TL ye kadar 6 ay ödemesiz 0.49 faiz oranı ile 36 aya kadar vadeli Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusu yapanlara ne zaman cevap gelir? Başvuru sonucu nasıl sorgulanır? Sonuç ne zaman belli olacak? Ne zaman hesaplara yatar? Nasıl çekilir?

Öncelikle hangi kanaldan başvuru yaptınız ona göre iki kısımda değerlendirmek gerekir. Herhangi bir kamu bankasından yalnızca birinden başvuru yapmanız gerekir Mükerrer başvurular fayda yerine zarar verir.

Şimdi başvuruyu müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı yada mobil bankacılık kısmında şifreniz ile giriş yaparak sağladıysanız bunun için hemen hemen hepsinde Başvurularım menüsünden kredi akıbetinizi takip edebilirsiniz. Yine bir başka yolda Kredilerim menüsünden Başvurularım kısmından da başvurunuzu takip edebilirsiniz.

SMS yada Banka internet sitesi üzerinden başvurduysanız yani banka müşterisi değilsiniz ancak dışarıdan başvurdunuz o zaman size gelecek olan SMS yada banka tarafından aranmadan konu hakkında bilgi edinmeniz pek olası değil Olumlu yada olumsuz mutlaka size dönüş yapılacaktır.

Katılım Bankalarından başvuru yapmışsanız da aynı durum geçerlidir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

bankalara yapılan Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi sonuçları Banka değerlendirmesinden ziyade Kredi Garanti Fonu tarafınfan finanse edileceği için onay için bu Kredi Garanti Fonu’na onay için gitmektedir. Başvuru sayısının milyonları bulduğuda düşünülür ise yaklaşık 5-9 iş günü içinde olumsuz ise SMS yada olumlu ise banka tarafından aranarak bilgi edineceksiniz.

Banka müştelerinin direk hesaplarına yatırılacak olup diğer kişilerin ise ATM den çekmesi sağlanacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz