Ziraat Bankası Engelli İhtiyaç Kredisi

Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılmaları ve ekonomiye katkı sağlamaları, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemiz içinde ciddiye alınması gereken önemli bir husustur.

Engelli bireyin kendini toplumun bir parçası olarak hissedebilmesi ve üretebilmesi, sosyal alanların hepsinde var olması ile mümkündür. Aldıkları eğitimler sayesinde engelli bireyler de sağlam vatandaşlardan farkları olmaksızın ilgili sektörlere ve ekonomiye katkı sağlayabilmektedirler.

Pozitif ayrımcılık ve sağlanacak destekler ile engelli bireylerin yapamayacakları hemen hemen hiçbir şeyin olmadığı örneklerle ortadadır.

Ticaret alanında ilerlemek isteyen engelli vatandaşlar da iş kurabilmek, mevcut işlerini devam ettirebilmek veya büyütebilmek için zaman zaman finansman desteğine ihtiyaç duyabilmektedir.

Ülkemizde KOSGEB ve kalkınma ajansları vasıtası ile zaman zaman projeler üretilmekte ve engelliler için kredi-hibe ve eğitim olanakları sağlanmaktadır.

Kredi Kullanmak İsteyen Engelliler İçin Bankaların Sunduğu Kampanyalar Var Mı?

Ziraat Bankası engelli vatandaşlarımız için kredi imkanı sunuyor. Engelleri Kaldıran Paket adı altında sunmuş olduğu kampanya ile hem engelli vatandaşlarımıza hem de engellileri istihdam eden vatandaşlarımıza çeşitli fırsatlar sunuyor.

Ziraat Bankası’nın Sunduğu Paketin Amacı Nedir?

– Engelli vatandaşların gerçekleştirdiği ticari faaliyetlerin desteklenmesi, ülke ekonomisine daha fazla katılım ve katkı sağlanması amacıyla engellilerin finansal ihtiyaçlarının karşılanması için düşük faiz oranlı ve masrafsız kredi, bankacılık ürünlerinde engellilere özel indirimler, sigorta ve bireysel emeklilik gibi diğer finansal işlemlerde çözüm önerileri gibi pek çok bankacılık ürünlerini barındıran paket ile engellilerin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Bu Paketten Kimler Yaralanabilir?

  • – Ticari faaliyet yapan engelli vatandaşlar.
  • – Engelli bireylere istihdam olanağı sunan firmalar.

Ziraat Bankası, İnternet Bankacılığı’nı kullanan ve en az 2 adet otomatik ödeme talimatı veren engelli bireylerin ortak olduğu firmalar ile engelli birey istihdam eden firmalara özel olarak Engelsiz Destek Paketi kapsamında;

  •  60 aya varan vadelerde, uygun faizli krediler
  •  Bankacılık işlemlerinde özel indirimler
  •  Bireysel Emeklilik Planı teklifleri
  •  Ziraat Sigorta güvencesi ile sunulan sigorta hizmetleri

Sunulmaktadır.
Ziraat Bankası tarafından sunulan Engelsiz Destek Paketi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz