PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu

PTT’nin vatandaşları düşünerek attığı yeni adımlardan biri de kredi imkanıdır. İnsanlar ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için artık kredi çekme yoluna başvurarak bir nebze de olsa rahatlamanın derdindeler. İşte tam da bu noktada vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayan PTT, bazı bankalarla anlaşarak kredi vermektedir.

Bankalar da kredi faiz oranlarında yapılan düzenlemeler ile birlikte yeni kampanyalar ön plana çıkararak müşteri memnuniyetini göz önüne almışlardır. PTT de bu konuda büyük bir adım atmış ve kendi kurumu üzerinden kredi ihtiyaçlarını karşılama yoluna girmiştir.

Çeşitli bankalarla mutabık sağlayan PTT, Kredi İhtiyaçlarınız için artık PTT yanınızda sloganı ile hizmet vermeye başladığını duyurmuştur.

PTT Kredi Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Resmi internet sitesinde kredi ihtiyacı duyan bireyler için ön koşulu ve adımları belirtmiştir. Bizler de size öncelikle ön koşuldan başlayarak sırayla hangi adımları takip etmeniz gerektiğini ve yapmanız gerekenlerin neler olduğunu en kolay yoldan anlatmaya devam edelim.

PTT’nin resmi internet sitesinde kredi işlemlerini yapabilmenin ön koşulu; bizzat yani şahsen yapılacak olan başvurulardır demiştir. Diyelim ki kredi ihtiyacınız var ve siz de birine vekalet verdiniz. PTT prensip olarak belirlediği ve ön koşul olarak sunduğu kurala göre size bu kredi imkanını sağlamayacak yani bu hizmeti vermeyecektir. Kredi çekmek isteyen kişinin şahsi başvurusu sadece dikkate alınır.

Kredi çekme işleminde şahsi başvurunun mecburi olması hususunu dikkate alarak PTT kurumuna yanınızda T.C kimlik kartı ya da Nüfus cüzdanı ile gitmeniz gerekmektedir. Adresinize yakın olan PTT Merkez Şubesine giderek kredi çekme talebinizi belirtebilirsiniz.

 

PTT de yetkili kişi, anlaşmalı olan bankaların kampanyalarını size sunacak ve siz de bunlardan size uygun olanı seçebileceksiniz. Daha sonra seçmiş olduğunuz ilgili bankanın evraklarını teslim alır ve başvuru talebinde bulunmak için gerekli boş yerleri doldurmalısınız.

PTT Kredi Başvuru İşlemleri

Kredi başvuru talebinizin değerlendirme aşaması ilgili olan bankaya aittir. İlgili banka sizin hakkınızda gerekli incelemeleri yapar ve değerlendirmeyi de buna göre sonuçlandırır. PTT nin kredi talebi değerlendirme ve inceleme aşamasında kesinlikle yetkili olmadığını bilmelisiniz.

PTT SMS ile Kredi Başvurusu Yapma

Vatandaşlara gönderilen kampanya mesajı ile artık başvuruların sms ile yapılabileceği bilgisi verildi. 74.600 TL ye kadar 60 aya kadar vade imkanı ile sunulan kredi başvurusunu sms ile yapabilirsiniz. Detaylar ve başvuru için aşağıdaki sms görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

İşlemlerinizi yaparken PTT sizden herhangi bir başvuru ücreti almaz. Herhangi bir masraf ücreti talep edilirse ilgili banka tarafından alınabilir. Sizler bu konuda masraflarınızın iadesi için talepte bulunmuş olduğunuz banka ile iletişime geçmelisiniz. Diyelim ki kredi çekme talebinizden vazgeçtiniz, yine PTT bu konuda işlem yapma hakkına sahip değildir. Masraflar için alınabilen ücret gibi vazgeçme durumunuz için de ilgi banka sorumlu ve işlem yapma hakkına sahiptir. Yani cayma talebinizi de yine sorumlu bankaya yapacağınız şahsi başvuru ile gerçekleştirebilirsiniz.

N Kolay Emekli Kredisi

Aktifbank kredi imkanı sağlayan avantajlı bankalardan biri olarak ön plana çıkan bankalardan biridir. Emekli maaşını PTT den alan emekliler için sunulan kredi olanağından yararlanmak için en yakın PTT Merkezine gitmeniz yeterli olacaktır.

Maaşını PTT den alan emeklileri düşünen ve kolaylık sağlayan Aktifbank 80 yaşına kadar olan kişiler için N Kolay Emekli Kredisi adı altında kredi imkanı sunmaktadır. Alt limiti 1.250 TL, üst limiti ise 80.000 TL olarak belirlenmiştir. Tahsis ücreti de kredi tutarının binde beşi kadardır. Yaş ve vade süresi toplam 85 yılı geçmemeli ve 3-60 ay arası da vade imkanı tanınmaktadır.Siz vatandaşlarımız da acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için kolaylıkla kredi alabilir ve sadece PTT ye giderek talebinizi oluşturabilirsiniz.

Sitemiz tamamen bilgilendirme amaçlı olup herhangi bir başvuru işlemi veyahut bilgi talebi bulunulmamaktadır. Başvuru işlemlerinizi şubelere bireysel olarak ve şahsen yapınız herhangi bir aracı ve komisyoncu kullanmayınız. İnternet ortamında kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. PTT Kredisi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz PTT Resmi Sitesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz