Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT Saatleri

Ülkemizin en büyük 4. Özel bankası konumunda olan Yapı Kredi bankası, bu özelliği nedeniyle n çok müşteriye sahip bankalarımız arasında yer alıyor. EFT, yabancı bankalar arasında yapılan para transferlerini belirtmek için kullanılan bankacılık sektörüne ait bir kısaltmadır. Yapı Kredi EFT Saatleri iş günlerinde sabah 09:00 ile 16:45 arasındadır. 16:45 ile 17:20 saatleri arasında sunulan eft işlemi ücretlendirmesi, normal eft ücretinden daha fazladır. 17:’0’ den sonraki saatlerde veya hafta sonlarında yapılan eft işlemleri ilk iş günü sabah saat 09:00’ da olmak üzere karşı bankaya iletilir.

Yapı kredi Bankasından EFT İşlemi Nasıl yapılır?

Yapı Kredi EFT Saatleri olan sabah 09:00 ile 17:20 arasında bankadan eft işlemleri birkaç farklı yöntem kullanılarak yapılabilir. Saat 16:45’ e kadar normal ücretlendirmeyle yapılan eft işlemleri, 16:45’ den 17:20’ ye kadar devam etmekle birlikte, daha fazla ücretle yapılabilir. EFT işlemlerini gerçekleştirebilmek için, öncelikle transferin yapılacağı kiminin banka bilgilerine sahip olmanız gerekiyor. Kişinin ismi, banka adı, hesap numarası, bağlı olduğu şubenin kodu ve telefon numarası, transferi gerçekleştirebilmek için bilmeniz gereken bilgiler arasında. Bundan daha kolay bir yöntem olan ise kişinin isim ve IBAN numarasının bilinmesi. IBAN numarasına sahipseniz, EFT işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

EFT işlemini bankanın şubeleri, internet şubesi, mobil şube aracılığıyla veya ATM’ lerden doğrudan gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken detay, Yapı Kredi EFT Saatleri içerisinde işlemin gerçekleştirilmesi, transferin yapılacağı kişinin bilgilerinin doğru olması ve mobil ile internet şubesinden gerçekleştirilen eft işlemlerinin daha düşük ücretlerle yapıldığıdır.

Banka şubelerin yapılan eft ücretleri ile internet şubesinden veya mobil şubeden kişinin kendisinin gerçekleştirdiği ücretler arasında fark var. İnternet ve mobil aracılığıyla yapılan eft işlemleri daha düşük ücretlendirmeye sahip. Aynı zamanda eft işlemi için bankanın şubesine kadar gitmeniz ve sıra beklemeniz gibi sıkıcı uğraşlarla zaman harcamanızın da önüne geçiyor. Bankanın eft saatleri 16:45’ de bitiyorsa da, bu saatten 17:20’ ye kadar 35 dakika boyunca da yapılan eft ler karşı bankaya, daha yüksek bir ücret karşılığında iletiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz