Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık 2. El Araçlar

Birçok banka kredi ödeyemeyen müşterilerinden gayrimenkul ya da araç almaktadır. Daha sonra bunları uygun fiyata ikinci el olarak satmaktadır. Aynı şekilde Yapı Kredi bankası da ikinci el araçlarını satmakta ve bunu resmi internet sayfasında paylaşmaktadır. Ayrıca araçların bilgilerine ve fiyat listesine Yapı Kredi bankasının şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi bankasında yer alan ikinci el araçları takip etmeniz, güncel ilanları görebilmeniz için resmi sayfayı takip etmeniz yeterlidir. Bu araçları satın alabilmeniz için ihaleye katılmanız ya da teminat vermeniz gerekmektedir. Teminat oranları bankalara göre değişirken, Yapı Kredi bankasında bu oran yaklaşık %20 oranındadır. Sitede bulunan tekliflere ilk teklif veren değil, son teklifi veren araçları satın alma hakkına sahip olacağını da unutmayın. Bunun yanı sıra satın alacağınız araçların bütün bilgilerini sunan Yapı Kredi bankası, ekspertiz raporundan araçların bütün hasar kayıtlarına kadar bilgileri görebilirsiniz.

Yapı Kredi bankası diğer bankalarda olduğu gibi kredisini ödeyemeyen müşterilerinden haciz olarak gayrimenkul ya da araç aldığı zaman sıcak para için piyasa altında satışa sunmaktadır. Bankaların işi araç ya da gayrimenkul satışı olmadığı için elindekileri piyasanın altında değere satarak sıcak para almaya çalışmaktadır. Teminatı ödedikten sonra Yapı Kredi Bankası sözleşme gereği Araç Satış Şartnamesi adı altında anlaşma yapmaktadır. Her sayfaya imza atmanız gerekecektir. Sistemde ve sitede bulunan araçlara ihale ile teklif verirseniz ihale süresi otomatik bir şekilde işleyecek ve en son teklif veren kazanacaktır.

Bunun yanı sıra her teklif verildiğinde süre ve fiyat konusunda artmalar yaşanabildiğini de hatırlatmakta fayda var. Ayrıca Yapı Kredi bankası dâhil bütün bankalarda ihaleye girdikten sonra kaybetseniz bile paranızın hepsi iade edilmektedir. Bu konuda endişe yaşamanıza gerek yoktur. İhale için sadece TC kimliğiniz olması yeterlidir.

İsterseniz https://www.yapikredi.com.tr/yapi-kredi-hakkinda/satilik-gayrimenkuller/ adresine girerek illere göre tercih yaparak satılık olan gayrimenkulleri görebilirsiniz. Ayrıca 2. El araçların dışında arsa, mesken, iş yeri, otel, fabrika ve tarla gibi gayrimenkulleri de görmeniz ve hemen fiyatlara teklif vermeniz mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz