Yapı Kredi Bankası Eft Saatleri

Yapı Kredi Bankası eft saatleri kaça kadar, Yapı Kredi Bankası eftleri hesaba ne zaman geçer, Yapı Kredi Bankası eft sorgulama soruları için hazırladığımız cevapları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bankalar eft saatleri içerisinde yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde muhatap banka hesabına geçecektir. Ancak eft saatleri dışında yapacağınız işlemler gün içerisinde değil ilk iş günü muhatap banka hesabına geçecektir.

Yapı Kredi Bankası eft saatleri kaça kadar?

Yapı Kredi eft saatleri 17:20 olarak belirlenmektedir. Yapı Kredi eft saatleri konusunda ne yazık ki bizlere esnek bir zaman aralığı ayırmamaktadır. Bu yüzden Yapı Kredi hesabınızdan yapacağınız eft işlemlerini hafta için 16:45’e kadar yaptığınızda muhatap banka hesabına gün içerisinde geçecektir. Eft saatleri dışında yaptığınız işlemler ise bir sonraki ilk iş günün muhatap banka hesabına geçer. Cuma günleri yapılan eft işlemleri ise hafta sonu tatilinden dolayı Pazartesi günü hesaba geçmektedir.

Yapı Kredi Bankası eftleri hesaba ne zaman geçer?

Yapı Kredi Bankası hesabınızdan yapacağınız eft işlemleri eğer eft saatleri içerisinde yapılmışsa 5 ile 10 dakika arasında muhatap banka hesabına geçecektir. Bu süre banka sisteminin yoğun olduğu günlerde 30 dakika gibi sürelere uzayabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Eft Sorgulama

Yapı Kredi Bankası eft saatleri içerisinde yaptığınız işlemlerde göndermiş olduğunuz para gün içerisinde karşı banka hesabına geçecektir. Ancak bazı durumlarda işlemi eft saatleri içerisinde yapsanız da aksamalar olmaktadır. Bu durumlar genel olarak bankaların sistemlerinden kaynaklanan hatalardan dolayı gerçekleşmekte. Eğer başınıza böyle bir durum gelmişse ilk yapmanız gereken hesap bilgilerini doğrulamaktır. Eğer hesap bilgilerinde bir yanlışlık yoksa Yapı Kredi Bankası ile irtibata geçerek işleminizin gerçekleşmediğini bildirmelisiniz. Banka yetkilileri işleminizi inceleyecek ve hesaba geçmeme nedenini araştıracaklardır. Böyle durumlardan en kötü ihtimal paranız bir sonraki gün karşı banka hesabına geçecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz