Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Dünyada kredi kartı kullanım oranları her geçen gün tüm hızıyla artmaya devam ederken, kredi kartı mağdurlarının sayısı da bir o kadar hızlı artış gösteriyor. Önemli kampanyaları ve özellikli avantajları ile dikkat çeken kredi kartlarında aşırı ve bilinçsiz kullanım ya da mevcut durumdaki olağan dışı ekonomik tablo nedeni ile ödeme güçlükleri yaşanabiliyor. Bu durumda tüketicilerin ekonomik yönden çok ciddi bir sıkıntıya düşmesine neden oluyor. Türkiye genelinde bu tip bir durumda olan vatandaş sayısının çok yüksek seviyelerde olması sebebi ile devlet tarafından tüketiciyi rahatlatılması için kredi kartı yapılandırma yasası çıkarttı. Bu şekilde kredi kartı kullanıcıları hangi banka kredi kartı kullandıkları fark etmeksizin kredi kartı borcunu yapılandırabiliyor. Bu haktan Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma içinde yararlanılabiliyor.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Türkiye genelinde kredi kartı yapılandırma hizmetlerinden yalnızca Ziraat Bankası ve Vakıfbank aracılığıyla faydalanılabiliyor. Bu yüzden Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri de ya mevcut müşterisi olunan banka olan Vakıfbank üzerinden ya da Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. Bu noktada karar tamamen tüketiciye ait oluyor. Düşük faiz oranları üzerinden kredi kartı borcunun yapılandırılması ile birlikte ödenen kredi kartına ilişkin olarak Vakıfbank tarafından iptal uygulanıyor. Yani kredi kartının tamamen kapatılması sağlanıyor. Bu mevcut uygulanan kredi kartı yapılandırma yasasının en önemli zorunluluklarından birisidir.

Vakıfbank tarafından sunulan Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma desteği dahilinde tüketicilerin bankadan kullandıkları kredi kartlarına ilişkin 24 aya kadar %1.10 faiz oranıyla, 60 aya kadar %1.20 faiz oranıyla işlem uyguluyor. Bununla birlikte tüketiciler isterlerse 3 ay ödemesiz 36 aya kadar vade seçenekleriyle bireysel kapsamda, 6 ay ödemesiz 60 aya kadar vade seçenekleriyle ticari kapsamda 0.98% oranında faiz oranları üzerinden kredi kartlarına ilişkin yapılandırma gerçekleştirebiliyor. Böylelikle kredi kartı borcu yükümlülüğünden tamamen kurtulabilme şansına sahip olabiliyor ve mevcut borcunu kendisi açısından çok daha uygun olan bir ödeme takviminde ve aylık miktarında yapabilme şansına sahip olabiliyor. Mevcut kredi kartı yapılandırma hakkından milyonlarca vatandaşın yararlanması bekleniyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz