Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırma

Son yıllarda Türkiye genelindeki kredi kartı ve kredi ürünlerini kullanmasına karşın geri ödeme noktasında ciddi bir mağduriyet yaşayan tüketicilerin sayılarındaki ciddi artışlar nedeni ile günümüz Türkiye’ sinde farklı uygulamalar gerçekleştiriliyor. Kredi ve kredi kartı ürünlerini kullanan tüketicilere yönelik olarak uygulanan yapılandırma çözümleri ile tüketicilerin ciddi bir sıkıntıda oldukları geri ödeme noktasında önemli bir kolaylık yakalayabilmesi sağlanabiliyor. Bu çerçevede de Vakıfbank kredi borcu yapılandırma hizmeti ile Vakıfbank’tan kullanılan kredi ürünlerindeki ödeme sorunlarının ortadan kaldırılarak, kısmi olarak rahatlama sağlanması amaçlanıyor. Bazı durumlarda Vakıfbank tarafından müşteri hizmetleri aracılığı ile tüketicilerin ödeme zorluğu yaşamalarından dolayı 2 adet kredi taksiti ödemesinde sorun yaşaması halinde doğrudan yapılandırma da teklif ediliyor. Bu yapılandırmalarda kredi borcu için yeni faiz oranları üzerinden daha fazla vade sayısı ile teklifler sunulmaktadır. Böylelikle tüketicilerin kendileri için en uygun olan ödeme yöntemini kullanabilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor.

Vakıfbank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank tarafından 72 aya kadar kredi yapılandırma desteğinin sunulduğu yapılandırma desteğinden, kredi ürün geri ödemelerinde sorun yaşayan tüketicilere önemli kolaylıklar sağlanıyor. Vakıfbank kredi borcu yapılandırma hizmeti ile daha uygun bir ödeme planlaması ile tüketicinin rahat bir nefes alabilmesi ve daha fazla Kredi Kayıt Bürosu’ndaki kredi notunun düşmesi ve kredi sicilinin bozulması durumuyla karşı karşıya kalmaması amaçlanıyor. Bu çerçevede de tüketicilerin kullandıkları kredi türüne göre farklı kanallar üzerinden kredi yapılandırma desteğinden yararlanabilmeleri mümkün oluyor.

Tüketiciler, Vakıfbank’ ın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesine başvuru gerçekleştirerek, kredi yapılandırma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada günümüzde sunulan Vakıfbank kredi borcu yapılandırma işlemleri için yapılması gereken işlem prosedürü birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bu noktadaki farklılıklar temel olarak Vakıfbank’tan kullanılan kredinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Vakıfbank’tan kullanılan ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi ürünlerinden hangisi kullanılırsa kullanılsın tüketicilerin Vakıfbank şubelerine mevcut kredi ödeme planlamalarına ilişkin gerekli olan hesaplamalarını gerçekleştirmeleri tavsiye ediliyor. Özellikle de Vakıfbank’tan alınan kredilerde yeniden yapılandırma kapsamında 72 ay taksitlendirmeye kadar uzatabilme ve böylelikle taksitlerdeki ödemelerin daha minimal seviyede olmasını sağlayabilmek mümkün olmaktadır. Bu şekilde de ödeme güçlüğü açısından önemli bir rahatlama sağlanabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz