Vakıfbank Eft Saatleri

Vakıfbank hesaplarınızdan para transfer işlemlerinde eft saatlerini göz önünde bulundurmalısınız. Vakıfbank eft saatleri 2018 yılında kaça kadar, Vakıfbank eftleri ne zaman hesaba geçer, Vakıfbank eft sorgulama gibi merak ettikleriniz konuları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank eft saatleri kaça kadar?

Vakıfbank hesabınızdan eğer başka bir bankaya para transfer işlemi yapacaksanız bu işlemi eft saatleri içerisinde yaparsanız göndermiş olduğunuz para gün içerisinde muhatap banka hesabına geçecektir. Eft saatleri dışında eğer para transfer işlemi yaparsanız, bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına geçecektir. Vakıfbank eft saatleri hafta içi 16:30‘ a kadar sürmektedir. Hafta içi bu saate kadar yapacağınız para transfer işlemleri gün içerisinde muhatap banka hesabına geçecektir. Eğer para transfer işleminizi 16:30’dan sonra yaparsanız paranız hesabınızda kalacaktır ve bankanın sistemi eft talimatı düzenleyecektir. Eft talimatı ile bir sonraki ilk iş günü para hesaplarınızdan çıkacak ve belirtmiş olduğunuz muhatap banka hesabına ücret geçecektir.

Vakıfbank eftleri hesaba ne zaman geçer?

Para transferi yapanların bir başka merak ettiği soru ise eft hesaba ne zaman geçer sorusudur. Vakfıbank hesaplarınızdan yapacağınız eft işlemleri eğer eft saatleri içerisinde yapılmışsa gün içerisinde 10 dakikalık bir süre içerisinde muhatap banka hesabına geçecektir. Bu süre genellikle daha aşağı seviyelerde 5 dakikalık süreler içerisinde kısalabilmektedir. Ancak bankaların sistemlerinde oluşan yoğunluklar eft işlemlerini de etkileyebilir. Bu yüzden banakların yoğun olduğu günlerde eft işlemlerinin sonuçlanması bir kaç saati de bulabilir.

Cuma günü yapılan eft işlemleri sonucunda bankanın hafta sonu yoğunluğundan dolayı muhatap banka hesabına geçmeyebilir. Bu durumda göndermiş olduğunuz para bankanın havuzunda bekletilecektir. Para muhatap banka hesabına bir sonraki iş günü yani pazartesi günü hesaba geçecektir.

Vakıfbank eft sorgulama

Vakıfbank hesabınızdan yaptığınız eft işlemi eğer bir gün geçmesine rağmen muhatap banka hesabına geçmemişse Vakıfbank eft sorgulama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu gibi durumlarda genellikle para transferi yapılırken hesap bilgilerinde yapılan yanlışlıklar görülmektedir. Bu yüzden öncelikle göndermiş olduğunuz hesap bilgilerini kontrol etmelisiniz. Eğer bilgilerde bir problem yoksa banka ile görüşmelisiniz. Büyük ihtimalle paranız bankanın havuzunda bekliyor olacaktır. Bankayı uyararak paranın hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede Vakıfbank eft saatleri içerisinde yaptığınız işlemi sonuçlandırmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz