Vakıfbank ATM Kartımı Yuttu

Özellikle bankaların bireysel müşterilerinin işlerini hızlıca ve oldukça kolay bir şekilde halletmelerine olanak sağlayan ATM’ler, günümüzün iyi araçlarından birisi. Zira havale, EFT, para çekme ve yatırma, kart şifresi işlemleri gibi birçok bankacılık işleriniz halledebildiğimiz ATM’ler her ne kadar işlerimizi kolaylaştırıyor olsalar da sonuçta insan yapımı makineler. Meydana gelen isteğimiz dışındaki sorunlardan dolayı işlem yapmaya çalıştığımızda kartlarımızı yutabiliyor, bizi mağdur edebiliyorlar. Vakıfbank’ın ATM’leri de tıpkı diğer ATM’ler gibi kartları yutabiliyor. Ama tabii ki endişe etmemize gerek yok çünkü bu durumu bankalara bildirirsek onlar gereken önlemleri alıyorlar. Yani bu gibi durumlarda sakin kalmak en temel kural.

Vakıfbank ATM Kartlarımızı Neden Yutuyor?

ATM’ler bildiğiniz gibi 7/24 bizlere hizmet vererek işlerimizi kolayca halletmemizi sağlıyorlar. Ama bildiğiniz gibi sadece bireysel bankacılık ve vadesiz hesaplar üzerinde işlem yapabiliyoruz. Lakin ATM’lerin kart yutma problemleri bankaların müşterilerini bir hayli bezdirmiş durumda desek yanılmayız herhalde. Çünkü hem şifremizi 3 kere ardı ardına yanlış girdiğimizde hem kartımızın üzerindeki manyetik çipte oluşan problemden ve hem de ATM kaynaklı sorunlardan dolayı kartımızı kaptırıyoruz. Peki bu ATM kaynaklı sorunlar neler? Tahmin edeceğiniz üzere bu sorunlar ATM’nin yazılımında meydana gelen teknik hatalardan meydana geliyor. Yani ATM’de yaşanacak elektrik kesintileri, bankaların sisteminde o an oluşan sorunlar, ATM’nin yazılımında oluşan problemler gibi farklı sorunlardan dolayı da kartlarımız yutuluyor. Ama ATM’lerin kartımıza el koyma sebebinin güvenlik olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Vakıfbank ATM’si Kartımızı Yutunca Ne Yapmalıyız?

Öncelikle bilmelisiniz ki bu çok büyük tehlike arz eden bir durum değildir. Evet, tehlike arz ettiği özel bazı durumlar mevcut lakin bankalar bu konuda aldıkları ciddi önlemlerle müşterilerinin mağdur olmalarına izin vermiyorlar. Vakıfbank da bu bankalardan birisi. Katılım bankası olarak faaliyet gösteren Vakıfbank, bu konuda oldukça ciddi bir tutum sergilemekte. Şayet kartınızı kaptırdığınız ATM bir Vakıfbank şubesine yakın ise hemen şubedeki memurlardan yardım alabilirsiniz. Ama eğer kartınızı şubeye yakın olmayan ATM’de kaptırdı iseniz direkt olarak 0850 222 07 24 hatlı numaradan Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak gereken yardımı alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz