Üç Ay Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

Üç ay ertelemeli kredi veren bankalardan ertelemeli kredi alınabilmektedir. 48 aya kadar vade fırsatı sunan bu bankalar gerekli şartlar tüketici tarafından sağlandıktan sonra üç ay ertelemeli kredi alma hakkına sahip olur. Bunun için banka şubelerine gitmeniz ve gerekli bilgiyi almanız yeterlidir.

Üç Ay Ertelemeli Kredi Nedir?

Üç ay ertelemeli kredi, adından da anlayacağınız üzere diğer kredilerin yanı sıra tüketiciler kredi ödemesini 3 ay sonra ödemeye başlayabileceğini gösteren sistemdir. Yani, krediyi çektikten 3 ay sonra kredi ödemesini başlama fırsatı vermektedir. Bu sayede tüketiciler zorlanmadan 3 ay içerisinde çektiği krediyi rahatlıkla ödemeye başlayabilecektir. Bu durumda 36 ay vadeli kredi dönemi 33 ay olarak düşecek ve faiz oranları da uygun bir şekilde ayarlanarak tüketicinin aldığı krediye ve maddi durumuna göre ödeme planı hazırlanacaktır.

Üç Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Bazı bankalar ertelemeli kredi kampanyası sunmaktadır. Üç ay ertelemeli ihtiyaç kredisi almak için bu kredi türünü veren bankalara başvurmanız gerekmektedir. Genellikle 3 ay ertelenen bu ihtiyaç kredileri, bazı bankalarda yürütülen kampanyada 6 aya kadar erteleme çıkabilmektedir. Özellikle kredi çektikten 1 ay sonra ödemesini yapmakta zorlananlar için ertelemeli kredi en iyi seçenektir diyebiliriz. Tek yapmanız gereken ertelemeli kredi veren bankalara başvuru yapmanız yeterlidir.

Üç Ay Ertelemeli Taşıt ( Araç ) Kredisi Nasıl Alınır?

Üç ay ertelemeli taşı kredisi alabilmek için, ertelemeli kredi veren bankalara başvurmanız gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan tüketicilere verilecek olan üç ay ertelemeli taşıt kredisi faiz oranları da bankalara göre değişirken en uygun %1,09 şeklindedir diyebiliriz. Aracınızı satın aldıktan 3 ay sonra ödemeye başlayabileceğiniz bu taşıt kredisi için, ertelemeli kredi veren bankaların şubelerine giderek başvuru yapmanız ve şartlara uymanız yeterlidir.

Üç Ay Ertelemeli Konut ( Ev ) Kredisi Nasıl Alınır?

Konut kredileri en zor alınan kredi türlerinden bir tanesidir. Ancak kredi notu yüksek olan tüketicilerin ertelemeli kredi veren bankalardan üç ay ertelemeli konut kredisi alması mümkündür. Bunun için gelir sahibi olmanız, sicilinizin temiz ve kredi notunun en az 1300 puan olması gerekmektedir. Başka bir krediniz yok ise üç ay ertelemeli konut kredisini şartlara uyduğunuz takdirde ertelemeli kredi veren bankaların şubelerine başvuru yaparak alabilirsiniz.

Üç Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Üç ay ertelemeli kredi veren bankalar, tüketicilerin özellikle seçtiği ve tüketicileri düşünen bankalardır diyebiliriz.

Bu bankaları faiz oranları ile beraber maddeler halinde yazalım.

• QNB Finansbank: 3 aya kadar ertelemeli kredi vermekte ve faiz oranları alınan kredi tutarına göre %1,29 ile %1,79 arasında değişmektedir.
• ING Bank: 3 aya kadar ertelemeli kredi vermekte ve faiz oranları alınan kredi tutarına göre %1,39 ile %1,69 arasında değişmektedir.
• Akbank: 3 aya kadar ertelemeli kredi vermekte ve faiz oranları alınan kredi tutarına göre %1,30’dan başlayan faiz oranları yer almaktadır.
• TEB: 3 aya kadar ertelemeli kredi vermekte ve faiz oranları ise %1,33 oranındadır.
• Vakıfbank: Diğer bankalara nazaran 4 aya kadar ertelemeli kredi veren bankadır. Ayrıca 3 ay ödeme ve ikinci 3 ay ödeme şeklinde 3’er ay kredi ödeme fırsatı dahi sunmaktadır.

Üç Ay Ertelemeli Kredi Faiz Oranları Nelerdir?

Üç ay ertelemeli kredi faiz oranları, kredilerin vadelerine göre değişmektedir. Örneğin 36 ay vadeli bir kredi alındığı zaman bunu üç ay ertelemeli kredi olarak kullanılınca 33 ay vadeli kredi haline gelmektedir. Buna göre eksilen faiz oranları diğer vadelere eklenerek artmaktadır. Her banka aynı olmadığı gibi bazı bankalar faiz oranları stabil kalmasını sağlamaktadır. Üç ay ertelemeli kredinin amacı ise, kredi alındıktan sonraki ay değil 3 ay sonraya ertelemesine imkân vermektedir. Bundan dolayı tüketiciler gelecek faiz oranlarını da hesaba katarak kabul etmiş olur. Bankalara göre değişen faiz oranlarını ertelemeli kredi veren bankalara giderek istediğiniz kredi tutarı ve 48 aya kadar olan vade dönemlerini seçtiğinizde faiz oranlarını sizlere sunacaktır.

Bunların dışında faiz oranları şu şekilde olabilmektedir.

• Halkbank: Yaklaşık %1,09’dan faiz oranları
• QNB Finansbank: %1,29 ile %1,79 arası
• ING Bank: %1,39 ile %1,69 arası
• Akbank: %1,30’dan başlayan faiz oranları
• TEB: %1,33’dan başlayan faiz oranları şeklinde üç ay ertelemeli kredi faiz oranlarına örnektir.

Etiketler :

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.