Türkiye İş Bankası Kredi Notu Sorgulama Nasıl yapılır?

Kredi kullanabilme ihtimaliniz ya da kullanacağınız kredinin limiti kredi notunuz ile doğrudan ilintili. Türkiye İş Bankası müşterisi iseniz kredi notunuzu, kredi alabilme ihtimalinizi kolaylıkla sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Risk raporu ve Findeks Kredi Notunuz son derece önemli. Risk raporunuz sayesinde son 5 yıllık dönem içerisindeki kapanmış olan kredilerinize ait ödeme geçmişi detaylarınızı öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra Risk Raporunuzu aldığınızda şimdiye dek kullanmış olduğunuz tüm bireysel kredili ürünlerinize ait geçmiş dönem verileri temel alınarak oluşturulan Findeks Kredi Notunuzu da öğrenmiş olursunuz.

Türkiye İş Bankası Kredi Notu Sorgulama, Risk Raporu Alma gerçekten gerekli midir?

  • – Gereklidir çünkü Findeks Kredi Notunuzu da öğrenmiş olursunuz.
  • – Gereklidir çünkü sorgulama yaptığınız ana dek kullanmış olduğunuz tüm kredili ürünlerinize ait geri ödemelerinizi, bekleyen borçlarınızı detaylı bir şekilde kontrol etme ve arzu etmeyeceğiniz, kredi notunuzu etkileyecek gecikmeleri engelleme fırsatını elde edersiniz.
  • – Gereklidir çünkü toplam ödeme gücünüz ve güncel finansal durumunuz hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.
    Türkiye İş Bankası’ndan kredi notunuzu sorgulamak, risk raporunuzu ve Findeks Kredi Notunuzu almak son derece kolay Bunun için birkaç alternatif kanalı kolaylıkla kullanabilirsiniz.
  • – İş Bankası internet şubesi kullanıcısı iseniz, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile internet şubesine giriş yaptıktan sonra Kredilerim sekmesine ardından Kredi Risk Raporu sekmesine tıkladığınızda Kredi Risk Raporunuzu alabilirsiniz. Bu işlem için 8,5 TL ödersiniz.
  • – Bankamatikleri de bu raporu almak için kullanabilirsiniz. Türkiye İş Bankası bankamatiklerinden birine giderek işlem menüsünden Bilgi Sorma, ardından da Kredi Risk Raporu seçeneğine girdiğinizde yine Türkiye İş Bankası tarafından sunulan Risk Raporunuzu, kredi notunuzu öğrenmiş olursunuz. Bu işlem için de 8,5 TL ödersiniz.
  • – Türkiye İş Bankası’nın mobil şubesi olan İşcep kullanıcı iseniz, aynı işlemi online olarak mobil üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Mobil şubeye giriş yaparak Krediler sekmesinden Kredi Risk Raporu’nu tıkladığınızda raporunuzu alabilirsiniz. Bu işlemi mobil üzerinden yaptığınızda yine güncel rakamlarla 8,5 TL ödeme yapmanız gerekir.
  • – Son olarak doğrudan şube kanalı ile Türkiye İş Bankası’ndan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Şubeye giderek kredi risk raporu almak istediğinizi bireysel müşteri temsilcisine ilettiğiniz takdirde hem Kredi Risk Raporunuzu hem de Findeks Kredi Notunuzu öğrenebilirsiniz. Şubeden gerçekleştireceğiniz bu işlem için şubenize 13,5 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

Bu adımların herhangi birini takip ederek siz de Türkiye İş Bankası aracılığıyla kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.