Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

Kredi yapılandırma çözümleri 21. Yüzyıl ekonomisinde tüketiciler açısından önemli bir rahatlama ve kolaylık sağlıyor. Türkiye’ nin en önemli ve hatta ilk bankacılık kuruluşlarının başında gelen Türkiye İş Bankası bünyesinde sunulan kredi hizmetleri ile birlikte çok daha avantajlı bir kredi kullanımı sağlanabiliyor. Acil nakit ihtiyaçlarının uygun faiz oranları ve vade sayıları üzerinden yapılabilmesine yardımcı olan kredi hizmetleri ile dikkat çeken Türkiye İş Bankası tarafından kredi ödemelerinde aksama yaşayan tüketicilerin, aldıkları krediye ilişkin olarak daha uygun ödeme takvimi için yapılandırma desteğinden yararlanabilmesi sağlanıyor. Türkiye İş Bankası kredi borcu yapılandırma hizmeti sayesinde ödenmesinde güçlük yaşanan kredi kartının çok daha uygun ödeme programı ile ödenmesine yardımcı olunuyor.

Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ödenemeyen kredi borçları, tüketiciler açısından çok ciddi sorunlara neden olmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu’na gönderilen borç ödeyememe bilgileri ışığında kredi notunun düşmesinin dışında takipli borç problemleri ile de karşı karşıya kalınabiliyor. Bu çerçevede de kredi borcu ödemesini yapmakta zorluk yaşayan tüketiciler için yapılandırma seçeneği sunuluyor. Türkiye İş Bankası kredi borcu yapılandırma imkanı sayesinde taksit ödemeleri aksatılan ve ödenmesinde güçlük yaşanan kredi taksitlerinin yeniden hesaplanarak, yeni faiz oranları üzerinden daha uygun taksit tutarı ve vade sayısı ile yenilenmesini sağlıyor. Bu şekilde tüketicilerin önemli bir rahatlama yakalayabilmeleri sağlanmış oluyor.

Türkiye İş Bankası tarafından sunulan kredi borcu yapılandırma desteğinde, tüketicilerin 2 taksit ödemesini yapamamaları durumunda otomatik olarak müşteri hizmetleri üzerinden tüketicilere yeniden yapılandırma seçeneği sunulmaktadır. Bunun dışında kredi ödemelerinde aksama yaşayacağını düşünen kişiler tarafından da Türkiye İş Bankası kredi borcu yapılandırma işlemi için Türkiye İş Bankası şubelerine başvuru gerçekleştirilebiliyor. Burada müşteri destek hizmetleri personelleri tarafından tüketicinin aldığı krediye göre belirlenen faiz oranları üzerinden yeniden hesaplama yapılarak, kredi borcu yapılandırma dahilinde yeni bir ödeme takvimi oluşturulmaktadır. Daha uzun vade sayısı gibi seçeneklerin söz konusu olduğu yapılandırma işlemlerinde kredi taksit ödemelerinin tutarının da önemli oranda düşürülebilmesi de söz konusu olmaktadır. Böylelikle tüketicilerin kredi ödemelerini daha uygun şekilde yapabilecek duruma gelmesi sağlanıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz