Turkcell Kredi Notu Sorgulama

Bildiğiniz üzere kredi notu artık bankacılık sektöründe gerek şahısların, gerekse de kurumların sıkça karşısına çıkıyor. Artık hem finans kuruluşları, hem de bankalar, kredi verecekleri, kredi kartı çıkaracakları ve kredili mevduat hesabı kullandıracakları insanların kredi notunu dikkate alarak hareket ediyorlar. Bu da bu notun önemini açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Peki ya bu notu nasıl öğrenebilirsiniz? Öncelikle bu notu öğrenmenin birçok farklı yolu olduğunuz belirtmek isteriz.

En bilinen yolu Findeks.com üzerinden TC kimlik numarası ve cep telefonu kodu ile üye olarak belli bir ücret karşılığında bu notu öğrenmektir. Bunun yanı sıra bankaların internet ve SMS bankacılığı hizmetleri ile de bu notu belli bir ücret ödeyerek öğrenme fırsatı bulacaksınız. Aynı zamanda Turkcell kredi notu öğrenme işlemi sayesinde artık tek bir SMS ile de insanlar kredi notlarını anında ceplerinde buluyorlar. Bu uygulama sayesinde bankalar gitmeden önce, sadece bir SMS göndererek kredi notunuzu sorgulatabilir ve bankalara kredi, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı başvuruları için kendinizden daha emin bir şekilde gidebilirsiniz. Hem bu sayede önceden size kredi çıkar mı sorusuna da cevap bulmuş olursunuz. Eğer notunuz 1000 puanın altında ise; banka ve finans kuruluşlarından ret yanıtı yiyeceksiniz demektir. 1000 ila 1900 puan aralığında olmanız gerekiyor. 1500 puanın üzerinde iseniz; bu konuda daha şanslı olacaksınız.

Turkcell ile kredi notu sorgulama işlemi ile birlikte artık insanlar sadece tek bir SMS göndererek, kredi notlarını kolaylıkla öğreniyorlar. Bu sayede banka ya da finans kuruluşlarına yapacakları kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı başvurularında da daha sağlıklı bir biçimde hareket etme imkanı ile karşı karşıya kalıyorlar.

Turkcell kredi notu sorgulama işleminde; TC kimlik numaranızı, doğum yılınızı aralarında birer adet boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermelisiniz. Bu bilgilere dayanılarak bir önceki kredi notu, mevcut kredi notu ve kredi notu seviye hakkında birtakım bilgiler size iletilecektir. Bu sorgulama ile birlikte sizden 9 TL ücret talep edilmektedir.(1)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz