TEB’ ten Satılık 2. El Araçlar

TEB, hacizden aldığı gayrimenkul ve araçları ikinci el olarak piyasa altında fiyata sıcak para için satışlarını yapmaktadır. Hızlı olması adına haciz ile aldıklarında işlemlerini yapar yapmaz resmi internet sayfalarından duyurmakta ve ihaleye açmaktadır. Bu sayede ihaleye katılanlar teklif verdikleri zaman ihale süresi başlamaktadır. İhaleye en son teklif veren ise ikinci el araçların sahibi olmaktadır. İhaleyi kaybedenler ise yatırdıkları paranın hepsinin iadesini yapabildiğinden dolayı her hangi bir zarara girmemektedir.

TEB, icralık olan ikinci el araçlar arasında binek ya da ticari fark etmez hepsini ikinci el araç satış ilanına eklemektedir. Burada araçların hasar kayıtlarından ekspertiz raporlarına, modellerinden imalat tarihine, kilometresinden daha birçok özelliğine kadar detaylı bilgileri bulunmaktadır. TEB emlakçı ya da araba satıcısı olmadığından dolayı aldığı icralık araçların hepsini hızlı bir şekilde ilana piyasa değerinin altında koyarak satışı gerçekleştirmek ve sıcak parasını almak ister. Bundan dolayı bankalardan ikinci el araç ve gayrimenkul almak bazen kârlı olabilmektedir.

TEB, prosedür gereği krediyi ödemeyenlerden aldıkları araçları ikinci el olarak satarken bazı şartlar istemektedir. Bu şartlardan bir tanesi ve en önemlisi olan teminattır. Araçların muhammen bedeli denilen fiyatın belli bir oranı ödenmesi istenmektedir. Genel olarak %10 civarında olan bu oranların yanı sıra TEB, ayrıca müşterilerine bu araçları satın alabilmeleri için kredi dahi verebilmektedir. Araçların ilanlarını, fiyatlarını, kredi dahil birçok detaylarını https://www.tebcetelem.com.tr/Icra-Satisindaki-Araclar.aspx linkinden öğrenebilirsiniz. Bu linke girerek satışta olan ilanlara göz atabilir, teklif verebilir ya da kredi ile araçları satın alabilirsiniz.

Ödeme sonrasında gerçekleşmesi için en yakın TEB şubesine giderek şartname imzalamanız gerekmektedir. Her sayfasına imza atacağınız bu şartnamenin yanı sıra internet üzerinden başvuru yapmanız dâhilinde sadece teklif verebilir ve teminatı yatırabilirsiniz. Ancak şartname için yine de en yakın TEB şubesine gelmek zorunda olacaksınız. Her aracın teminat ve ihaleye girme fiyatı farklı olduğunu da hatırlatalım. Bunun yanı sıra ihaleye gireceğiniz araç için tüzel kişiyseniz Ticaret Sicil Tasdiknamesi ile birlikte firmanın yetkilisi olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz