TEB Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

TEB Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Kredi not, kredi ve kredi kartı hizmetlerinden yararlanabilmeniz için çok önemlidir. Türkiye’ nin en büyük bankacılık kuruluşlarından birisi olan Türk Ekonomi Bankası (TEB) kredi hizmetlerinde büyük bir işlem hacmine sahiptir. Son derece geniş bir kredi ürün çeşitliliği bulunan TEB’ in kredi çözümlerinden yararlanabilmeniz için kredi notunuzun uygun olması gerekiyor. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından banka ve finans kuruluşlarının tüketiciye ilişkin gönderdiği 5 yıllık veriler dahilinde yapılan hesaplamalar ile kredi notunuz belirlenmektedir. TEB kredi notu sorgulama öğrenme işlemi ile kolayca kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

TEB Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks Risk Raporu olarak isimlendirilen bu raporda yer alan kredi notunuzu öğrenebilmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunuyor. TEB kredi notu sorgulama öğrenme için TEB şubelerinden bireysel başvuruda bulunmanız durumunda kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Şubeden yaptığınız kredi notu sorgulama işlemlerinde kredi personelleri tarafından bankanın sunduğu kredi hizmetleri için kredi notunuzun uygunluğunu öğrenebileceğiniz gibi düşük kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinize dair uzman görüşü de alabilirsiniz. Bunun dışında;

TEB internet bankacılığı,

TEB mobil bankacılığı,

Yöntemleri ile de kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. TEB internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile yapacağınız sorgulamalarda bankalar arası anlaşmalar gereği (TEB tarafından dönemsel bir kampanya uygulanmaması halinde) ücretlendirme uygulanmaktadır.

TEB İnternet Bankacılığı Kredi Notu Sorgulama

TEB internet bankacılığı kredi notu sorgulama yapabilmeniz için TEB ya da CEPTETEB müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer banka müşteriyseniz kolayca internet bankacılığına ‘T.C. kimlik numarası’ ve ‘müşteri şifreniz’ ile giriş yapabilirsiniz. TEB kredi notunu öğrenmek için internet bankacılığı menüsünde bulunan ‘Krediler’ alt kategorisindeki ‘Findeks Risk Raporu’ ekranından kolayca KKB’ deki güncel risk raporunuzu ve dolayısıyla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

TEB Mobil Bankacılık Kredi Notu Sorgulama

Akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz TEB/CEPTETEB mobil uygulamasını App Store ve Play Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz. Ardından kolayca müşteri bilgileriniz ile uygulamada giriş yapabilirsiniz. TEB kredi notu sorgulama öğrenme işlemi için alt menüde yer alan ‘Krediler’ ekranına giriş yapmalısınız. Burada ‘Kredi Risk Raporu’ seçeneğinden e-posta adresinize içerisinde kredi notunuzun güncel durumunu da içeren kredi risk raporunuzun birkaç dakika içerisinde gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz