TEB Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

TEB Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Türkiye’ yi de önemli düzeyde etkileyen uluslararası statüdeki ekonomik dalgalanmalar, özellikle de tüketici üzerinde çok ciddi olumsuz sonuçlar doğuruyor. Tüketicilerin gündelik yaşantısında yer alan tüm parçalara kadar ciddi bir artışın ve beraberinde de ödeme güçlüklerinin söz konusu olmasına neden olan bu ekonomik dalgalanmalara karşı devlet tarafından da çeşitli yaptırımlar ile düzenleme sağlanmaya çalışıyor. Bu tip yeniliklerden birisi de kısa bir süre önce açıklanmış olan kredi kartı borcu yapılandırma yasasıdır. Bu yeni yasa sayesinde kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan tüketicilerin daha uygun ödeme koşullarındaki yapılandırma kredisini alarak, kredi kartı borçlarından kurtulabilmeleri amaçlanıyor. Tüm banka kredi kartları için yararlanılabilen bu yasa kapsamında TEB kredi kartı borcu yapılandırma işlemi de gerçekleştirilebiliyor.

TEB Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yeni çıkan kredi kartı yapılandırma yasası çerçevesinde TEB bankası’na ait olan kredi kartlarına ilişkin ödeme konusunda sorun yaşanması durumunda da faydalanarak, daha uygun ödeme programını yapılandırma kredisiyle sağlayabilmek mümkün oluyor. TEB kredi kartı borcu yapılandırma hakkı çerçevesinde, yapılandırma işlemleri ne yazık ki Türkiye genelinde sadece iki banka şubelerinden yapılabiliyor. Ziraat Bankası ya da Vakıfbank şubelerine yapılacak bireysel yapılandırma başvurusu doğrultusunda kredi kartı borcunun yapılandırılması mümkün oluyor. Bu yüzden TEB kredi kartı kullanıcılarının da bu iki bankadan birisine başvuru gerçekleştirmesi gerekliliği bulunuyor.

TEB Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Tüketiciler açısından TEB kredi kartı borcu yapılandırma seçenekleri çok düşük faiz oranları üzerinden sunuluyor. Özellikle de temelinde kredi kartı borcunun ödenememesi bulunan bu yasal hak kapsamında yapılacak yapılandırmada sunulan kredide de çok düşük bir faiz oranı ve çok uygun ödeme vadesi sunuluyor. Bu çerçevede de tüketiciler Ziraat Bankası’ ndan yapılandırma kredisini %1.10 ile %1.20 aralığındaki faiz oranları üzerinden alabiliyor. Ayrıca bu düşük faiz oranlarına yönelik olarak 60 aya kadar uzanan vade seçeneği de sunuluyor. Böylelikle tüketiciler kredi kartı borcu yükümlülüğünden daha uygun bir ödeme planlaması ile kolay bir şekilde kurtulabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu yöntem sayesinde KKB’ deki kredi notunun da düzene girmesi sağlanabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz