TEB Kredi Borcu Yapılandırma

Uluslararası finans ve ekonomi sisteminde yaşanan ve özellikle de tüketicileri doğrudan etkisi altına alan güçlü dalgalanmalar nedeni ile kredi ve kredi kartı gibi ürünleri kullanan kişiler açısından ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kredi hizmetlerinden yararlanan tüketiciler açısından yaşanan ekonomik problemler, taksit ödemelerinin yapılmasında güçlük yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durumda tüketicilerin taksit ödemelerini yapamamalarından kaynaklı olarak takipli kredi borcuyla karşı karşıya kalmasına ve kredi notunun düşmesine/kredi sicilinin bozulmasına neden oluyor. Bu gibi etkileri bulunan kredi borçlarına ilişkin bankalar tarafından tüketicilere sunulan yapılandırma desteği bulunuyor. TEB kredi borcu yapılandırma seçeneği de Türkiye’  nin en önemli bankacılık kuruluşlarından birisi olarak Türk Ekonomi Bankası (TEB) kredi ürünlerini kullanan tüketicilerin yaşadıkları ödeme güçlüklerinde önemli bir kolaylık yakalayabilmelerini sağlıyor.

TEB Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Günümüzde TEB tarafından genellikle kredi ürünlerine ilişkin borç ödeme işlemlerinde aksama yaşayan tüketicilere 2 kredi taksitini yapamaması durumunda müşteri hizmetleri üzerinden yapılandırma seçeneği sunulmaktadır. Tüketiciler TEB kredi borcu yapılandırma için kendilerine gelen bu teklifi değerlendirebiliyor. Bunun dışında tüketiciler kendileri de TEB müşteri hizmetlerini arayarak ya da TEB şubelerine giderek, aldığı kredisi için yeniden yapılandırma talebinde bulunabilmektedir. Her iki kanal üzerinden de yapılan kredi borcu yapılandırma başvuruları sayesinde kredi borcunun yeni faiz oranı üzerinden yeniden hesaplanarak, yeni vade sayılarında ödeme takvimi oluşturulması sağlanıyor. Bu aşamada da tüketicilerin ödemelerini daha kolay bir şekilde yapabilmelerini sağlamak amacı ile düşük taksit tutarları ve uzun vade sayıları gibi özel çözümler sunulabiliyor.

TEB Kredi Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

TEB ürün yelpazesinde yer alan ihtiyaç kredisi, ticari kredi, konut ve taşıt kredisi gibi farklı kredi türlerinden herhangi birisini kullanmakta olan tüm tüketiciler, TEB kredi borcu yapılandırma imkanından faydalanabilmektedir. Bu noktada yapılandırma yapılan kredi borcu için uygulanacak faiz oranları ciddi değişiklikler taşımaktadır. Kredi tutarı, kredi türü ve kredi yapılandırmasının yapıldığı döneme özel finansal durum gibi pek çok farklı etken banka inisiyatifinde olarak, farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu neden ile de tüketicilerin bankaya mevcut ekonomik durumu ile ilgili olarak bilgi vermeleri çok önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz