TEB Eft Saatleri

TEB hesabınızdan yapacağınız eft işlemlerinin gün içerisinde muhatap banka hesabına geçmesini istiyorsanız eft işlemlerinizi TEB eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eft saatleri dışında yapacağınız işlemler aynı gün muhatap banka hesabına geçmemektedir.

TEB eft saatleri

TEB eft saatleri 09:00 ile 16:00 arasında belirlenmektedir. Hafta içi bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına geçmektedir. TEB eft saatleri kaça kadar sorunuza cevap verdik. Bu saatler dışında yapacağınız eft işlemleri ise aynı gün muhatap banka hesabına geçmeyecektir. Bu saatlerden sonra yapacağınız eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına geçecektir. Cuma günü 16:00’dan sonra yapacağınız eft işlemleri ise bir sonraki ilk iş günü olan pazartesi günü muhatap banka hesabına para aktarılacaktır. Buradan anlaşıldığı gibi sizin hafta sonu yapılan eft işlemleri ilk iş günü sonuçlanacaktır.

TEB eftleri hesaba ne zaman geçer?

TEB eft işlemlerini hafta içi yukarıdaki verilen TEB eft saatleri içerisinde yaptığınızda aktarmak istediğiniz para gün içerisinde muhatap banka hesabında olacaktır. Bu işlem ise ortalama olarak maksimum 10 dakikalık bir bekleme süresi içerisinde gerçekleşmektedir. İşlemler Merkez Bankası aracılığı ile yapıldığı için para anında muhatap banka hesabına aktarılamamaktadır. Ayrıca banka sistemlerinde görülen belirgin yoğunluklar nedeni ile eft süresi gecikebilir. Bankaların çok yoğun olduğu günler genelde cuma günleri ve tatil öncesi günlerdir. Bu günlerde eft saatleri ortalama olarak bir kaç saat içerisinde muhatap banka hesabına geçebilmektedir. Ayrıca TEB’in yarım gün çalıştığı günlerde eft saatleri 11:00 sularında bittiği için eft işlemlerinizde bu detayı da dikkate almalısınız. Eft işlemi burada yazılan saat aralıklarında geçmemişse eft sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü işlemlerde hata yapmış olabilirsiniz.

TEB eft sorgulama

TEB hesabınızdan yaptığınız eft işlemleri sonucunda göndermiş olduğunuz para muhatap banka hesabına geçmemişse TEB eft sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı eft işlemlerinde gecikmeler oluşabilir. Ancak eft işlemini eft saatleri içerisinde yapmanıza rağmen aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmazsa eft sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmadan önce parayı göndermiş olduğunuz hesabın hesap bilgilerini kontrol etmenizi öneririz. Paranız herhangi bir yanlışlıktan dolayı aktarılmamış olabilir.

TEB eft sorgulama işlemini yapmak için öncelikle parayı göndermiş olduğunu karşı banka ile görüşmelisiniz. Para karşı banka havuzunda bekletiliyor olabilir. Bu durumda banka yetkilileri ile görüşerek paranın hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer muhatap banka havuzunda para görünmüyorsa TEB ile iletişime geçerek işlemin son durumu hakkında bilgi almalısınız. Banka sizlere gerekli bilgileri verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz