SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama nasıl yapılır, sgk hizmet dökümü nasıl alınır, hangi yöntemler kullanılır, Forex Dünya farkıyla sizlerle..

Patronunuz sigortanızı yapıyor mu? Sigortalı sürelerinizde kesintiler mi var? Veyahut başka bir sebep için SGK hizmet dökümünüze mi ihtiyaç duydunuz?

SGK hizmet dökümünüzü almak için SGK’nın yolunu tutabilir veya e-devlet üzerinde hem görüntüleyebilir hem dökümünüzün çıktısını alabilirsiniz.
SGK hizmet dökümünüzü devletin ve teknolojinin sağladığı kolaylıkla elde etmek istiyorsan e-devlet üzerinden yararlanabileceğin pek çok hizmet için de gerekli olan e-devlet şifrenize ihtiyacınız var demektir.

E-devlet şifreniz yoksa en yakın Ptt şubesinin yolunu tutarak 2 TL karşılığında şifrenizi almanız mümkün. Şifrenizi unuttu iseniz daha evvel e-devlet şifrenizi alıp giriş yaptığınızda sisteme bir telefon numarası ekledi iseniz kimlik bilgileriniz ve güncel telefon numaranıza gelecek olan onay mesajı ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şifreniz hazır, siz de e-devlete girmeye hazırsanız bundan sonrası çok kolay.

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

  • Bir web sayfası açıyoruz ve ardından https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriyoruz.
  • E-devlete giriş yapmadan doğrudan sayfanın kendisine girdiğimiz için kimliğimizi doğrulamamız gerekecek. Sayfanın altında bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklıyoruz.
  • E-devlet giriş sayfası karşımıza geldiğinde dikkatli bir şekilde T.C. kimlik numaramızı ve sonrasında şifremizi girerek “Enter”a basıyoruz.
  • Açılan sayfada tescil ve özlük bilgilerimize ulaşıyoruz.
  • Son 6 aylık dönemin özeti öncelikli olarak karşımıza çıkıyor.
  • En alt kısımda bulunan detaylı 4Az hizmet dökümüne tıkladığımızda ise tescil olduğumuz günden itibaren tüm SGK hizmet dökümümüz ekrana geliyor.
  • Eğer çıktıya ihtiyacımız var ise yapmamız gereken tek şey sayfanın üst tarafında bulunan yazdır butonuna tıklamak.

Hayırlı olsun, nur topu gibi bir SGK hizmet dökümünüz oldu. SGK hizmet dökümünüzü inceleyerek rahatlıkla hangi dönemde ne kadar süre ile sigortalandığınızı, prim gün sayınızı görebilirsiniz.(1)

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.