Şekerbank Eft Saatleri

Şekerbank hesabınızdan yapacağınız eft işlemlerinde paranızın gün içerisinde muhatap banka hesabında olmasını istiyorsanız, işleminizi eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Şekerbank eft saatleri 2014 yılında kaça kadar, Şekerbank eftleri ne zaman hesaba geçer, Şekerbank eft sorgulama gibi merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şekerbank eft saatleri kaça kadar?

Şekerbank hesabınızdan eft işlemi yapacaksanız ve eft saatlerini merak ediyorsanız Şekerbank eft saati 09:00 ile 17:15 arasındadır. Hafta içi bu saatler içerisinde yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde muhatap banka hesabına geçecektir. Eğer eft işleminiz bu saatler dışında yapılmışsa, bu işlem eft talimatı olacaktır. Eft talimatınız ise bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Özellikle eft işlemlerinde cuma günü 17:15’ten sonra yapmışsanız göndermiş olduğunuz para pazartesinin resmi tatil olmaması şartı ile pazartesi günü muhatap banka hesabına geçmiş olacaktır.

Şekerbank eftleri ne zaman hesaba geçer?

Şekerbank ile çalışanlar eft işlemlerinin ne zaman muhatap banka hesabına geçeceğini de merak ederler. Genel olarak eft işlemleri eft saatleri içerisinde yapılmışsa 5 ila 1o dakika arasında muhatap banka hesabına geçmektedir. Bankaların sistemsel yoğunluğuna göre bu süre kısala da bilir uzaya da bilir. Bankaların yoğun olduğu günlerde para transfer işlemi bir kaç saatte uzayabilir. Bu gibi durumlarda eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank eft sorgulama

Şekerbank eft sorgulama işlemini yapmadan önce eğer eft işleminiz gerçekleşmiyorsa, parayı gönderdiğiniz hesap numarası bilgilerini kontrol etmelisiniz. Eğer hesap numarası bilgilerinde herhangi bir yanlışlık yok ise öncelikle Şekerbank müşteri hizmetleri veya banka yetkilisi ile görüşmelisiniz. Bu işlemlerde herhangi bir sorunun olmadığı anlaşılırsa, eft işlemini yapmış olduğunuz muhatap banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Para büyük bir ihtimalle bankanın havuzunda hesaba aktarılmak üzere bekletiliyordur. Bu durumu sorgulatıp bankanın muhatap banka hesabına aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz