Seçimlerden Sonra Faizler Düşer mi?

BDKK tarafından açıklanan bankaların haftalık kredi kullandırım raporları da bu gerçeği ortaya koydu. Yüksek faiz oranları ile kredi çeken kişiler bankaların yapılandırma yapmaması üzerine mağdur oldu.

Bankalar neden konut kredisi yapılandırma yapmıyor?

Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırması için 2 gün yapılandırma ekranı açmış ve başvuruları kabul etmişti. Bazı vatandaşlar bankaya giderek yapılandırma yapmış, bazıları ise başvuru yapmasına rağmen işlemlerinin tamamlanmaması nedeniyle mağdur olmuştu.

Genel müdürlük tarafından bilgi verilmesine rağmen her banka şubesi kendi inisiyatifi doğrultusunda işlem yaptı. Bazı şubeler ekran açıldığı anda müşterilerini bilgilendirerek hemen yapılandırma yaparken bazı şubeler bu işlemi yapmadı.

Vatandaşın Hakkı Nedir?

Tüketici Mahkemesi ile yapılan görüşmelerde bankaların konu hakkında kendi yetkileri olduğu, bankanın insiyatifi dahilinde bir konu olduğu için dava açılsa dahi lehine karar çıkma ihtimalinin son derece düşük olduğu bilgisi edinilmiştir.

Konut Kredisi Borç Transferi Yapabilirsiniz?

En düşük konut kredisi borç transferi olarak öne çıkmaktadır. En düşük konut kredisi borç transferi yapan 2 banka yüzde 1.59 faiz oranı ile Yapı kredi bankası yüzde 1.62 faiz oranı ile ICBC Bank konut kredisi paketleri olarak öne çıkmaktadır.

Kredi Çekmek İsteyenler Ne yapmalı?

Haziran ayı itibaren Merkez Bankası tarafından kredi faiz oranlarında indirim yapılacağı bekleniyor. Seçimlerden sonra yaşanacak gelişmelerin belirsiz olması, Türkiye ile Amerika arasında patlak verecek olası bir S400 krizi ile dolar kurunun yeniden rekor seviyelere çıkma riskinin bulunması ne yazık ki bu beklentiyi riske sokuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz