Ptt Hesabı Nasıl Açtırılır?

Bireyler kendilerine yakın gördükleri bankalardan hesap açılmasını daha mantıklı görmektedir. Bunlardan biri de ptt hesabı olarak geçmektedir. Ptt’den hesap açmak isteyenler öncelikle yanlarında TC kimlik kartı dahilinde her hangi bir şubeye gitmeleri kafidir. Burada hesap açma formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuz hızlıca onaylanır ve adınıza ait bir adet ptt hesabı açtırılır.

Ptt Hesabı Nasıl Açtırılır?

PTT hesabı kullanmak isteyenler için hesap açtırma aşamasında yapılması gereken birkaç adım vardır. PTT Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olan herkes PTT hesabı açtırmak için başvurabilir. Daha sonra PTT’ye nüfus kâğıdı ve fotokopisi ile giderek talebinizi dile getirebilirsiniz. İlk hesap açtırmada sizden 5 TL alacaklardır.

Bu sizin hesabınızda sürekli kalıyor. Amaç hesabınızın kapanmaması için. PTT hesabı açtırma talebinde bulunurken eğer istiyorsanız internetten online işlem yapmak içinde talebinizi yapın ve internet şifrenizi alın.

Bu size büyük kolaylık sağlayacaktır. Başvurunuz sonunda hesabınız hemen açılıyor. Fakat PTT kartınızın gelmesi 15 günü hatta bazen daha fazlasını buluyor. Banka kartınızı aldıktan sonra işlem yaparken mesela para çekerken herhangi bir ücret kesintisi olmuyor. Bazen başka bankalar ile işlem yaparken kesinti olabiliyor. Bunu hesap başvurusu yaparken görevlilerden daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Bunun sonucunda PTT hesap açma işleminiz gerçekleşmiş ve kartınızı almış bulunuyorsunuz. Artık tüm PTT ATM sistemlerini kullanarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. En yakın PTT şubesinden işleminizi yaptırabilirsiniz.

Ptt Hesap Açtırmak Ücretli Midir ?

Tamamı ile ücretsiz olup, sizler adına olan hesap sayesinde para transferi ve yatırma işlemlerini yapabilirsiniz. zamandan tasarruf etmek isteyenler kesinlikle 1 adet ptt hesabını açtırmaları, onların ilerleyen yaşamlarında ihtiyaç anında kazanmanızı sağlayacaktır.

Ücretsiz olarak sunulan ptt hesabı sayesinde banka maaşlarınızı çekebilir, para transferi havale eft şeklinde yapabilirsiniz.

Cep PTT finans uygulaması sayesinde akıllı cihazlarınızdan özgürce hesap hareketlerini inceleyebilir, borsa ve forex konularında bilgi sahibi olabilirsiniz. Posta çeki hizmetleri, posta çeki hesap açılışı veya kapanması gibi önemli araçları da kullanmak mümkün.

  • Postane Mesai Saatleri 2016
  • Mesai saatleri 09:30 ile başlayıp öğlen mesai bitimi 12:30 dur.
  • Öğleden sonra 13:30 dan açılıp 16:30 da bitmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz