Operasyonel Kiralama Nedir?

Operasyonel kiralama, uzman firmalar tarafından taşıtların filo gereksinimini uygun bir şekilde uygun şartlarda uzun süreli karşılanmasına denmektedir. Bu anlamda şirketlerin sermayeleri dışında amortisman, bakım, onarım, nakit yönetimi gibi işletme maliyetleri ile beraber zarar görme ve hırsızlık gibi durumlarda maddi zarar görmemesi açısında uzman firmalar ile anlaşarak Operasyonel kiralama yapmaktadır.

Operasyonel Kiralama Tanımı Nedir?

Operasyonel kiralama tanımı kısaca şirketlerin maddi zarar görmesini engellemek için taşıt filo gereksinimini uygun bir şekilde belirtilen şartlarda karşılanmasına denmektedir. Bu sayede firmalar hırsızlık ve diğer maddi zarar görme gibi durumlarda Operasyonel kiralama devreye girerek şirketlerin can simidi konumuna geldiğini söyleyebiliriz. Bu sayede şirketler maddi zararlarını öz sermayelerinden değil diğer işletme maliyetlerini kullanarak zararlarını karşılamaktadır.

Operasyonel Araç Kiralama Nedir?

Operasyonel araç kiralama, şirketlere belli bir zaman, km ve aylık ödenecek şekilde araç kiralamaya denmektedir. Bildiğiniz üzere birçok lojistik şirket küçük ve büyük taşıtlara ihtiyaç duymaktadır. Bu durumda Operasyonel uzman şirketler araç kiralayarak bu gereksinimi karşılamaktadır. Özellikle satış ve pazarlama alanına sahip bir firma ise bu durumda mutlaka taşıt satın almak yerine öncelik araç kiralamaktadır. Ayrıca yeni bir şirket ise bu durumda Operasyonel araç kiralama hizmetini tercih etmektedir.

Operasyonel Filo Kiralama Nedir?

Operasyonel filo kiralama, şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayan bir Operasyonel kiralama hizmetidir. Şirketlerin kredi yolu ile ya da farklı bir şekilde araç ihtiyacını karşılarken yüklü miktarda maddi zarara girmektedir. Ancak filo kiralama sayesinde filo aylık şeklinde kiralanır ve ödenir. Bu durum özellikle lojistik şirketler için avantajdır. Bu sayede düzenli bir şekilde ödemeler gerçekleşince daha düzgün bütçe geliri olur. Ayrıca filo kiralayan firmalar sigorta, servis, bakım, onarım ve araç muayenelerine kendisi bakmak zorunda olunca, kiralayan şirketler bu zahmetten kurtulmuş olarak işlerine devam etmektedir.

Operasyonel Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

Operasyonel kiralamanın faydaları özellikle lojistik, pazarlama ve satış alanında olan şirketler için oldukça fazla ve önemlidir. Şirketleri birçok zarardan kurtaran Operasyonel kiralama, özellikle araçları alım maliyeti konusu, sigorta, onarım ve bakım gibi çeşitli dertlerden kurtarmaktadır. Bu işleri kendi uğraşıp sadece araçlarını ve filolarını kiralayan Operasyonel uzman firmalar, pazarlama ve satış yapan şirketler için vazgeçilmezdir diyebiliriz. Operasyonel kiralama ile araç kiralayan bir şirket, aracı çalındığında ya da kaza yaptığında hemen başka bir araç tedarik edilir. Bu sayede şirketler birçok anlamda avantajlıdır.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.