Odeabank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Türkiye’ de faaliyetlerine en geç başlayan bankacılık kuruluşlarından birisi olmasına karşın Odebank özellikle de geniş kredi yelpazesi ile tüketicilerin tüm ihtiyaçlarına uygun şartlarda yanıtlar veriyor olması nedeni ile yoğun şekilde tercih ediliyor. Yüksek kredi hacmini yakalayan önemli bankalar arasındaki yerini alan Odeabank tarafından sunulan kredi hizmetlerinden, kredi notunun/kredi sicilinin uygun olması durumunda hem bireysel hem de ticari çerçevede de yararlanabilmek mümkündür. Odeabank kredi ürünlerinden herhangi birisini kullanmış olan tüketicilerin, kredi borcunun ödemesi noktasında yaşayacakları ödeme güçlüklerine yönelik olarak önemli alternatifler sunuluyor. Odeabank kredi borcu yapılandırma seçeneği sayesinde, ödeme güçlüğü yaşanan kredi borcu için tüketiciler yapılandırma yaptırabiliyor.

Odeabank Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Geniş kredi çeşitliliği bulunan Odeabank’ın kredi ürünlerinden herhangi birisini kullanmış ancak ödemesinde güçlük yaşayan tüm tüketiciler kolay bir şekilde Odeabank kredi borcu yapılandırma desteğinden yararlanabilme şansına sahip olabiliyor. Odeabank tarafından yeni faiz oranı üzerinden kredi borcu için yeniden hesaplama uygulanmaktadır. Bu hesaplama ile yeni ödenecek kredi tutarı belirlenerek, bu kredi borcuna ilişkin uygun taksit miktarları oluşturacak bir vade sayısı uygulanmaktadır. Bu şekilde tüketicilerin kredi ödemelerini özellikle önceki ödeme planına göre çok daha rahat bir şekilde yapabilmeleri sağlanabilmektedir.

Odeabank tarafından sunulan kredi borcu yapılandırma imkanından yararlanabilmek için tüketicilerin dikkat etmeleri gereken hususlar, kredi türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Odeabank kredileri arasında en fazla tercih edilen ihtiyaç kredisi için tüketiciler düşük faiz oranları üzerinden yeniden yapılandırma yapabiliyor. Bunun için Odeabank şubelerine kredi sözleşmesi ve nüfus cüzdanı ile bireysel başvuru yapması gerekiyor. Odeabank kredi borcu yapılandırma dahilinde taşıt kredilerinde ise sözleşmede komisyon ücreti belirlenmiş durumda değil ise ilave bir ücret ya da ceza ödemesi yapılmadan, kredi borcu yapılandırılabilmektedir. Taşıt kredisi borcu için yine Odeabank şubelerine başvuru yapılmalıdır. Konut kredilerinde ise Odeabank tarafından erken kapatma cezası olarak 2% oranında bir komisyon alınmaktadır. Odeabank şubeleri aracılığı ile yapılabilen Odeabank konut kredisi borcu yapılandırma işlemlerinde kredinin niteliklerine göre yeniden hesaplama yapılarak, yapılandırma uygulanmaktadır. Bu işlemler için Odeabank şubelerine bireysel olarak başvuruların yapılması ise çok önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz