Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır?

Banka kredileri kişilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Motosiklet kredisi bunlardan birisidir. Bankaların taşıt kredisi kapsamında sunmuş olduğu bir kredi türüdür. Peki, Motosiklet kredisi nasıl alınır?

Motor, gerek şehir hayatında yoğun trafik çekmek istemeyenlerin gerek kasaba gibi küçük yerleşim yerlerinde de rahatlıkla kullanılan bir ulaşım aracı olarak günümüzde adeta ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyacın farkında olan bankalar, kişilere sundukları ödeme kolaylıkları ile hizmet vermektedir.

Motosiklet kredisi alabilmek için ilk iş, online bir araştırma yapmanız olacaktır. Almak istediğiniz araç fiyatı ve sizin kullanacağınız kredi miktarı için, kredi hesaplama siteleri üzerinden örnek bir hesaplama yapabilirsiniz. Bu sayede hem bankaların faiz oranlarını karşılaştırabilir hem de ödeyeceğiniz taksit tutarlarınızı öğrenebilirsiniz.

Bütçenize göre kararlaştıracağınız seçenekler için online başvuruda bulunabileceğiniz gibi, dilerseniz bankaya giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Motosiklet Kredisi Faiz Oranları Nasıldır?

Motosiklet kredisi İpotekli krediler türüne girmektedir. Nihai fatura tutarı 100.000 TL’yi geçmeyen motosiklet araçlar için %70’i kadarına kredi çekebiliyorsunuz kalan %30’lık kısımda sizin peşinatınız olmaktadır. 100.000 TL Üzerindeki motosikletler için ise %50 oranında kredi kullanabiliyorsunuz. Yani aracın fiyatı arttıkça sizin de peşinatınızın oranı artıyor.

Bankalar arasında kredi faiz oranları açısından farklar bulunmaktadır. Birçok banka küçük motosiklet araçlar için peşinatsız da kredi verebiliyor. Büyük motorlar için de %20 peşinat istiyorlar.

Faiz oranlarına gelince, ortalama 2,62 faiz oranlarıyla karşılaşırsınız. Malum kredi faizlerinin oldukça yüksek olduğu bir dönemdeyiz. Ancak biraz peşinatınız varsa motor alırken daha uygun fiyatlara motor bulma şansınızın da yüksek olduğu bir dönemdeyiz. Peşinatım yok diyorsanız daha küçük motorlu olan araçlara yönelerek fiyatı düşük tuttuğunuzda, daha kısa vadeli olarak, yüksek faizlerden çok etkilenmeden hayalinizdeki motora kavuşabilirsiniz.

Bankalar motosiklet kredisine max 48 aya kadar vade sunmaktadır. 0 KM. Motosikletler için seçtiğiniz motor markası ve yetkili satış bayisi aracılığı ile de kredi kullanabilirsiniz.

Motosiklet Kredisi

Motosiklet Kredisi

İkinci El Motosiklet Kredisi Nasıl Çekilir?

İkinci el bir motosiklet almak için kredi kullanmak istediğinizde, bankalar motosikletin kasko değeri üzerinden oran belirlemektedir. Kredilendirme oranları ise 0 Km motorlardan farklı değildir. Bankadan bankaya değişen oranlar için küçük bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.
Burada en önemli kriter, bazı bankalar 2.el motosikletler için 1 yaşına kadar kredi verebiliyorlar. Daha eski model motosiklet almak isteyenler için ihtiyaç kredisi kullanmakta diğer bir alternatif olarak duruyor.

Motosiklet Kredisi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

• 0 KM Motosiklete ait proforma fatura
• İkinci el motosiklet için araç ruhsatı
• Kimlik belgeniz
• Gelir belgeniz (Bordro)
• İkametgâh belgeniz
• Siz 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz