Mastercard ile Visa Arasındaki Fark Nedir?

Mastercard ile Visa arasında pek fark görülmese de, her iki kartta banka ve kredi kartları üzerinde görmekteyiz. İki kartta farklı kampanya ve hizmetleri ile avantajlı olurken, bazı ülkelerde ATM’lerde VISA ya da Mastercard yazmaktadır. Neredeyse tek fark bu diyebiliriz.

Mastercard Nedir?

Mastercard, ABD’de finans firması olarak 1966 tarihinde kurulmuştur. Kısa zaman içerisinde tüm dünyada kullanılan Mastercard, kredi kartı ve banka kartı olarak dünyanın yüzlerce ülkesinde rahatlıkla kullanabilmemize olanak sağlamaktadır. Birçok sponsorlukları da bulunan Mastercard, ödeme konusunda sistemi bir numara olarak bilinmektedir.

Visa Kart Nedir?

Visa, 2004 yılında kurulmuş ve Mastercard’a göre daha yeni bir finans şirketidir. Visa Europe tarafından kurulmuş olsa da şirketin kurucuları ve şirketin kökü daha eskilere dayanmakta olduğunu söyleyebiliriz. Kredi kartları ve banka kartlarında Mastercard gibi yüzlerce ülkede rahatlıkla kullanabilmeniz için fırsatlar sunmaktadır. Bunun yanı sıra Visa, 4000 civarında Avrupa’da bankaların ödeme sağlayıcısı olarak üye olduğunu da hatırlatalım.

Mastercard ile Visa Arasındaki Farklar Nelerdir?

Visa ve Mastercard, kredi kartı ve banka kartı olarak genellikle aynı mantıkla çalışan finans şirketidir. Ancak her ne kadar benzerlik olsa da bu iki firma birbirine rakip firmalar arasında en büyük rekabeti yaşayan firmalardır. Bu iki şirketin farkı bankalar arası olan anlaşma ve kampanya şeklinde fark göstermektedir. Tüketici bankayla, banka ise Visa ya da Mastercard alt yapısı ile ilişki kurar. Bunun yanı sıra dünyanın onlarca ülkesinde Visa ve Mastercard ATM’leri bulunurken bazı ülkelerde sadece Visa ya da sadece Mastercard ATM hizmetleri bulunmaktadır. Bununla beraber Visa ve Mastercard arasında çok fazla fark bulunmamaktadır.

Etiketler :

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.