Kripto Ticaret Platformu Seçerken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Kripto ticareti ile ilgilenen bir yatırımcıysanız, aklınızdaki ilk soru muhtemelen nereden başlayacağım? İlk adım, sizin için uygun bir kripto ticaret platformu bulmak olacaktır. Yanlış platformu seçmek çaba, para ve zaman kaybına yol açacaktır. Kripto ticaret platformlarını karşılaştırırken göz önünde bulundurmanız gereken ipuçlarına bakalım.

İtibar

Yatırım yapmaya karar vermeden önce bir kripto ticaret platformunun itibarını göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Sonuçta, bu tür ticaret ve yatırım hala nispeten yenidir ve daha önce zor kazanılan paraları için dolandırılmış insanlar vardır. Bir exchange’in veya platformun itibarını kontrol etmenin bir yolu Google’ı kullanmaktır. İncelemeleri ve diğerlerinin platform hakkında söylediklerini okuyun. İncelemeleri ararken, yasal olup olmadıklarını görmek için platform adının yanına aldatmaca kelimesini yazın. Ayrıca, platformun önceki kullanıcılarının sosyal medyada ne söylediğini kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Güvenlik Özellikleri

Herhangi bir kripto ticaret platformu için önemli bir özellik güvenlik özellikleridir. Özellikle, 2FA veya iki faktörlü kimlik doğrulaması arayın. Bu, modern standartlara göre kabul edilen güvenlik seviyesidir. Seçtiğiniz kripto ticaret platformunun 2FA eksik olduğunu görürseniz, bundan kaçınmak en iyisidir. Öte yandan, platformunuzda 2FA varsa, bir adım daha ilerlemeniz ve uyumluluğunu kontrol etmeniz gerekir. 2FA için en yaygın kabul gören yollar Yubikey, Google Authenticator ve Authy’dir. Ayrıca, saklama depolama hizmetleri gibi platform tarafından sunulan diğer güvenlik özelliklerini kontrol edin.

kripto para al sat siteleri

Fiat Borsası

Kripto pazarında bir yatırımcı olarak, yerel para birimini takas edilebilir birimlere dönüştürmek için bir mekanizmaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca, kripto ticaretinden elde ettiğiniz karları yerel para biriminize dönüştürmeniz gerekir. Fiat borsası burada devreye giriyor.

Farklı platformların farklı fiat seçeneklerine sahip olacağını unutmayın. Sadece bu değil, aynı zamanda sadece belirli bankalarla çalışacak, başkalarıyla değil. Bir yatırımcının sadece hangi bankaların platformlarıyla uyumlu olduğunu ve fiat borsaları için hangi seçeneklere sahip olduklarını kontrol etmesi ihtiyatlıdır.

Varlık Fiyatları

Farklı platformlar farklı varlık fiyatları da sunacaktır. Bu genellikle katılımcının konumundan etkilenir. Örneğin, Çin merkezli platformlar genellikle diğer yerlerden daha fazla hacim sunacaktır. Bununla birlikte, varlık fiyatlarındaki tutarsızlıkların, hacim kaybı ve düşük likiditeye eğilimli bir platform belirlemenin iyi bir yolu olduğunu unutmayın.

Ücretler

Karşılaşacağınız kripto ticaret platformlarının çoğu, her işlem için küçük bir miktar talep edecektir. Bununla birlikte, ücretlerin standart olmadığını ve bir platformun diğerinden daha fazla ücret alabileceğini unutmayın. Ücretler, trader’lar için genellikle ticaret başına yüzde bazında ücretlendirildikleri için önemli bir husustur. Yatırımcılar düzenli olarak alım satım yaptıkları için yüksek maliyetlere maruz kalabilirler. Ayrıca, para çekme ücretleri talep eden kripto ticaret platformları da vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz