Kripto Para Birimi Güvenlik İpuçları

Burada bilmeniz gereken tüm temel güvenlik ipuçlarını bulacaksınız. Bunlar ele alındıktan sonra, gelişmiş kripto para birimi güvenlik ipuçlarımızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Güvenlik Önlemlerini Ciddiye Alın

Blockchain ve kripto para birimi doğal olarak güvenlidir. Diğer insanlarla kripto para birimleri hakkında konuştuğunuzda, blockchain’i veya kripto para biriminizi hackleyebilecekleri karşı argümanını kolayca bulacaksınız. Bu, birçok insanın alçakgönüllü olma eğiliminde olduğu bir yanlış anlamadır. Bu teknoloji, şifreleme korumalı algoritmaları, dolayısıyla kripto para birimleri ile korunmaktadır. Sistemin kendisi zaten bilgisayar korsanlarına karşı bir güvenlik önlemidir. Bunu kırmak için muazzam bir hesaplama gücüne ihtiyacınız olacak.

Bilgisayar korsanları kripto para birimini kendileri hackleyemezlerse, hedefleri kullanıcılar olacaktır. Güvenlik eksikliği için avlanacak ve ceplerini doldurmak için dijital varlıklarınızı saklamak için kullandığınız platformu hackleyecekler. Bu nedenle en önemli güvenlik ipucu güvenlik önlemleri almak ve bunları ciddiye almaktır.

Karmaşık Şifreler Kullanın

Birçok okuyucu için bu ipucu açık görünebilir. Ancak günümüzde bile en yaygın üç parola 123456, 123456789 ve en komik paroladır.

Parolanızda büyük ve küçük harfleri, sayıları ve sembolleri birleştirmeyi deneyin. Şifre ne kadar uzun olursa o kadar iyidir. Şifrenizin ne kadar güçlü olduğunu görmek için çevrimiçi şifre test cihazlarını kullanabilirsiniz. Rasgele şifreler elde etmek için bir şifre üreticisi kullanmak iyi bir fikirdir.

kripto para güvenliği

Herkese Açık Wifi’den Kaçının

Genel WiFi rahat bir hizmet olabilir, ancak bağlıyken herhangi bir değişim veya cüzdan ile etkileşimden kaçınmalısınız. Bilgisayar korsanları ağ üzerinden iletilen verileri, örneğin oturum açma kimlik bilgilerinizi kolayca toplayabilir.

Kimlik Avı Dolandırıcılığına Dikkat Edin

Kimlik avı dolandırıcılıklarını, geleneksel çevrimiçi bankacılık için kimlik bilgilerinizi çalmanın en yaygın yöntemi olarak biliyor olabilirsiniz. Kripto para borsaları ve cüzdanlar da bu örtülü tekniğe tabidir. Bilgisayar korsanları tarafından Bitcoin veya altcoinlerinizi çalmak için kullanılan en temel aldatmaca tekniklerinden biri.

Kimlik avı dolandırıcılıkları orijinal siteye benzeyen yanlış bir web sitesi oluşturur. Kullanıcı kandırıldı ve sahte bir siteye yönlendirildiklerini bilmiyor. Kullanıcı kullanıcı adını ve şifreyi girer ve şimdi bilgisayar korsanları kimlik bilgilerinize sahiptir. Bilgisayar korsanları fonları kolayca cüzdanlarına gönderebilir.

Kripto Para Biriminizi Borsalarda Saklamayın

Bu, kripto sahipleri tarafından yapılan en yaygın hata olabilir. Kelime değişimi zaten bu platformların amacının ne olduğuna dair bir ipucu veriyor. Değişim için kullanılırlar, kripto para birimlerinizin gözetimi için tasarlanmamıştır. Çalınan en büyük miktar Bitcoin, kripto para biriminin kendisinden değil, borsaların korsanlığından kaynaklandı. Normalde bilgisayar korsanları, büyük borsalar vurulsa da güvenlik eksikliği olan küçük borsalara saldırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz