Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi yapılandırma nasıl yapılır, kredi yapılandırma faizi nasıl hesaplanır, bankaların kredi yapılandırma oranları ne kadardır, işte tüm detaylar..

Kredi yapılandırma işlemi, iki farklı şekildedir. Faiz oranlarının düşmesi sonucu kredinin faiz oranını düşürme yapılandırması. Diğeri ise kredi ve kredi kartlarını ödemekte zorlanıp düzene sokabilmek için yapılandırdığı kredidir. Yani borcunuzu ödeyemediğiniz zaman kredi notunuzun durumu iyiyse başka bir banka tarafından borçlar kapatılır ve tek bir bankada borcunuzu toplayarak yapılandırma yaparsınız.

Kredi Yapılandırma Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Kredi yapılandırma ücreti hesaplaması, güncel olan yapılandırma faiz oranına göre yapılmaktadır. Borcunuzu ödeyemediğiniz ve faizleri ile artmasından korktuğunuz kredi ya da kredi kart borçlarında ödeme planı çıkartılmıyor ise farklı bankalar aracılığı ile bu borcunuzu kapatabilirsiniz. Ancak konut kredisi var ve 36 aydan fazla dönemi bulunuyorsa erken ödeme cezası alabilirsiniz. Bunun yanı sıra yapılandırma için borcunuzu ödeyen bankaya yeni faiz oranları ile kredi çektiğinizi ve oraya borcunuzun olduğunu unutmayın.

Kredi Yapılandırma Faizi Nasıl Hesaplanır?

Kredi yapılandırma yapılırken eski faiz oranı, yeni faiz oranı, ödenmiş vadeler, ödenmemiş vadeler ve toplam kredi ile kalan kredi borcunuz hesaba katılarak yeni faiz oranı hesaplanır. Biliyorsunuz ki yapılandırma yapılırken kredi borcunuzun vadeleri artmakla beraber borcunuzda buna oranla artar. Dolayısıyla her ay daha avantajlı ödemeler yapsanız da vade arttığından dolayı avantajlı ödeme seçeneklerinin yanında dezavantajda bu olabilmektedir. Bu koşullar esas alınarak isterseniz müşteri hizmetlerinden isterseniz de internet sitelerinde gerekli finans sitelerinden bu faiz oranını daha kolay hesaplayabilirsiniz.

Halkbank Kredi Yapılandırma

Halkbank, kredi ve yapılandırmalar konusunda müşterisine kolaylık sunan bir bankadır. Kredi ya da kredi kartı borcunu 3 ay ödeyemeyen bir müşteri direk avukatlık olurken, Halkbank bu noktada müşterilerine yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Yapılandırma hizmeti yapılması için ilk olarak ne tür kredi çekildiğine bakılır. Çünkü ihtiyaç kredileri ve konut kredileri farklı faiz ve ödemeleri olduğu için buna göre işlem yapılır. Halkbank bu noktada müşterilerine 72 aya kadar yapılandırma vade hizmeti sunan nadir bankalardan bir tanesidir.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma

Vakıfbank, kredisi ya da kredi kartı borcu olup ödemekte zorlanan bütün müşterilerine yapılandırma hizmeti sunan bir bankadır. İhtiyaç kredilerini yapılandırırken konut kredi haricinde bütün kredilerde anında yapılandırma yapan Vakıfbank, konu kredileri için farklı faiz oranları ile yapılandırma fırsatı sunmaktadır. 72 aya dek yapılandırma fırsatı sunan Vakıfbank, müşterileri için özel ödeme planı ve maddi durumlarına göre ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma

Garanti Bankası, Türkiye’nin önde gelen, en kaliteli bankalarından bir tanesidir. Müşterilerine sunduğu zengin fırsatları ile beraber kredi yapılandırma fırsatı sunan Garanti Bankası, müşterilerine 72 aya kadar kredi yapılandırma hizmeti verirken, faiz oranları ve aylık ödemeleri müşterinin gelir durumuna göre ayarlayarak zor durumda bırakmamaktadır. Yapılandırma hizmeti için müşteri hizmetleri ya da her hangi bir Garanti Bankası şubesine giderek alabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma

Türkiye İş Bankası, Türkiye’de en çok kullanılan ve tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Yapılandırma hizmetinde müşterilerinin 36 ay vadeli krediyi 48 ay vadeli dahi yapabilirken, 72 aya kadar yapılandırma hakkınız da bulunmaktadır. Müşterisinin talebine göre ödeme planı oluşturabilen İş Bankası, ayrıca 90 gün kredi ya da kredi kartlarında gecikme yapan kişilere de avukata vermek yerine çözüm yolu arayıp kredi yapılandırma hizmeti sunmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma

Ziraat Bankası, kredi yapılandırma hizmetinde müşterilerine 2016 yılında yürürlüğe giren yasa ile beraber 72 aya kadar yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Bu yapılandırma hizmeti sayesinde müşteriler kredi ya da kredi kartı borçlarını daha kolay öderken, Ziraat Bankası uygun faiz oranları ile müşterilerine uygun yapılandırma hizmeti sunan nadir bankalardan bir tanesidir.

Akbank Kredi Yapılandırma

Akbank, kredi ve kredi kartı borcu olan müşterilerine yapılandırma hizmeti sunan bankalardan bir tanesidir. Yapılandırma için sadece şubelere gitmek gerekmektedir. Yapılandırma hizmetinizi 72 aya kadar vadeli yapabilir, uygun faiz oranları ile borçlarınızı daha rahat ödeyebilirsiniz. Bu yapılandırma kredi hizmeti konut kredisinden diğer tüm ihtiyaç kredilerine kadar geçerli olmakla beraber, konut kredisi diğer kredi yapılandırmalara göre farklı faiz oranları üzerinden uygulanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Yapılandırma

Yapı Kredi, kredi yapılandırma hizmeti vermekle beraber borç yapılandırma hizmeti de vermektedir. 72 aya kadar kredi yapılandırma hizmeti veren Yapı Kredi, faiz oranları alınan kredi türlerine göre değişmektedir. Borç yapılandırma hizmetinde ise Yapı Kredi, kredi notuna dikkat ederek kredi vermektedir. Bu sayede mevcut olan borçlarınızı ödemenizi sağlamaktadır. Ancak bu durumda yeni faiz oranı ve ek masraflarla beraber Yapı Kredi bankasına ödemek zorunda kalacaksınız.

ING Bank Kredi Yapılandırma

ING Bank, kredi yapılandırma hizmetinde uygun faiz oranları sunan bir başka bankadır. Kredi borçlarında ve kredi kartı ödemelerinde sorun yaşayanlar için özellikle arayarak haber veren ING Bank, ödemelerde kolaylık olması için 72 aya kadar vade süresini uzatma fırsatı sunmaktadır. Bunun haricinde kredi yapılandırma hizmetini talep etmek isteyenler en yakın şubeye ya da müşteri hizmetlerini arayarak da talepte bulunabilirler.

Finansbank Kredi Yapılandırma

Finansbank, kredi yapılandırma hizmetinde faiz oranlarını 2016 yılında değiştirmiş ve müşterilerine kredi ödemelerini hafifletmek adına uygun faiz oranları ile uzun vade dönem fırsatları sunmuştur. 72 aya kadar vade imkânı alarak %1.89 oranında faiz ile kredinizi yapılandırarak ödeme yapabilirsiniz. Ancak bu vade ayını 48 yaparsanız %1.56 oranında faiz ile yapılandırabilirsiniz. QNB Finansbank ayrıca Enpara hizmetinde de aynı şekilde kredi yapılandırma hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz