Kredi ve Kredi Kartı Kullanmamak İçin Yedi Neden!

Kredi kartları ve kredi limitleri bolca mevcut olduğunda, hemen istediğiniz şeyi almak, ödeyebileceğiniz paraya sahip olup olmadığınıza bakılmaksızın yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Bu acil memnuniyetin kabul edilebilir olduğuna ikna etmek için birçok popüler mazeret vardır. Ancak neden borçlular ülkesi olduğumuzu anlamak zor değil. Nakit ödemeyi göze alamayacağınız zaman kendinizi kredi çekmekten kurtulmanın yedi yolu.

Özdenetim Öğretmez

En iyi ihtimalle, para söz konusu olduğunda kendini kontrol etme konusunda isteksizlik sizi finansal güvenlikten mahrum bırakabilir. En kötüsü, satın almaya yönelik dürtüsel bir tutum, benlik saygısı, madde bağımlılığı ve kişiler arası ilişkiler de dahil olmak üzere hayatınızın diğer alanlarında olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Evet, kısıtlama uygulamak zor ve sıkıcı olabilir, ancak hastaneden uzak durmaktan kendi evinizi karşılamaya kadar birçok ödül ve avantaj sunar.

Bütçeniz Yok

Ne, bütçen yok mu? Umutsuzluğa kapılma çünkü düşündüğünden daha kolay. Birçok insan için bütçeleme, harcamaları kontrol altında tutmak için harika bir araçtır.  Çözüm masraflarınızı planlamak ve her şeyi yazmaktır. Bütçeleme, bir ayda ne kadar para kazandığınızı gösteren bir liste yapmak kadar basit olabilir ve bunu, toplam giderler takip eder. Kalan bakiye size ne kadar harcayabileceğinizi söyleyecektir.

kredi kartı kullanmamak

Faiz Pahalıdır

Finans konusunda öz denetimin bu kadar önemli olmasının nedeni ahlaki veya manevi bir şey değildir: Bu pratik bir şeydir. Kredi kartı faiz oranları yüksektir, bu da satın alımlarınızı daha pahalı hale getirir. İlk etapta bir şey için para ödemek için paranız yoksa, muhtemelen fiyata daha fazla ilgi göstererek daha pahalı hale getirmek istemezsiniz.

Ödenmemiş Bakiyelerle Fiyatlar Arttı

Yaralanmaya hakaret eklemek için, kredi kartınızda olduğunu düşündüğünüz büyük yıllık yüzde oranı, bakiye tam olarak ödenmediği takdirde artırılacak bir giriş oranı olabilir. Bu yüzden% 8’lik bir faiz göz açıp kapayıncaya kadar kolayca% 29’a yükselebilir.

Kötü Kredi Puanı Çok Etkiliyor

Kredi kartı bakiyeleri ödenmezse, kredi puanınız düşmeye başlar ve sigorta faturanızda beklenmedik bir oran artışı alabilirsiniz. Primleri hesaplarken kredi puanlarını kontrol eden sigorta şirketleri, faturalarınızı ödeyemezseniz, arabanızın veya evinizin bakımının düşmesine izin verebileceğinizi veya sorumsuz bir kişi olabileceğinizi ve daha yüksek bir risk oluşturabileceğinizi varsayabilir.

Kötü Alışkanlıklar Risk İlişkileri

Çalışmalar, çiftlerin ve ailelerin para konusunda diğer herhangi bir konudan daha fazla mücadele ettiğini ve yeterli olmadığı zaman özellikle hassas bir konu olabileceğini gösteriyor. Sonuç olarak, çiftler ve aileler mümkün olduğunca bütçeler ve mali öz disiplin üzerinde birlikte çalışmalıdır.

İflasa Neden Olabilir

Ödemek için bir plan yapmadan birkaç harcama çılgınlığı yaparsanız veya işinizi kaybettiğiniz veya faturalara çarptığınız için planınız kötüye giderse, kendinizi umutsuzca borç altında bulabilirsiniz. İflasın deklare edilmesi 10 yıla kadar kredi geçmişinizi korkutacak ve rapor nihayet kaybolduğunda tekrar tekrar iyi bir kredi oluşturmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz