Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olanlar kredi kullanmak istediklerinde kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar araştırması yaparlar. Peki, kredi sicili bozuk olana kredi veren banka var mı? Kredi notu düşükse kredi kullanılabilir mi?

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar

Kredi sicili KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından tutulmaktadır. Kredi sicili hesaplanırken de kişinin kullandığı kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesaplarının ödeme düzeni göz önünde bulunduruluyor. Bu durumda bankaların bu ürünlerini kullananlar eğer ödemelerini düzenli gerçekleştiriyorsa kredi sicilleri her zaman düzgün oluyor. Ancak hayatın getirdikleri ile her zaman ödemeler düzenli bir şekilde gerçekleştirilemiyor. Kredi ürünlerinin ödemelerinde gerçekleştirdiğiniz gecikmeler veya eksik ödemeler ise kredi sicilinizi olumsuz yönde etkiliyor.

Kredi sicili bozuksa kredi kullanabilir miyim sorusu oldukça fazla gelmektedir. Bu soru genel olarak bütün borçlarını banka kredisi ile kapatıp tek bir ödeme planına sahip olarak borçlarını düzenlemek isteyenler tarafından sorulmaktadır. Her ne sebepten olursa olsun kredi siciliniz bozuk ise ve kredi kullanmak istiyorsanız kredi kullanmanız için bir kaç yol vardır.

Aşağıda maddeler halinde sizlere kredi sicilinin bozuk olması durumunda dahi kredi kullanabileceğiniz yöntemler sıralanacaktır. Ancak bu yöntemleri seçerek bütün bankalardan kredi kullanamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisi ile kredi siciliniz bozuk olsa dahi kredi kullanma ihtimaliniz vardır. Eviniz, iş yeriniz veya arsanız varsa bankaya bu mülkleri ipotek ettirerek kredi kullanabilirsiniz. Burada yapılan işin mantığı bankaya teminat vermektedir. Kredi siciliniz bozuk olduğu için normal şartlarda kredi kullanma olasılığınız çok düşüktür. Ancak bankaya bir teminat verdiğinizde kredi kullanma olasılığınız artacaktır. İpotek ile kredi kullanmayı düşündüğünüzde bunu kesinlikle banka yetkilileri ile yüz yüze görüşerek gerçekleştirin. Herhangi bir şekilde internetten, sms yolu ile veya telefon bankacılığı aracılığı ile bu şekilde bir kredi başvurusu yapamazsınız.

İpotek haricinde bir başka seçeneğiniz ise bankadaki mevduatınız. Bankada belirli bir tutarda nakit paranızı belirli vadelerde bankada tutmayı seçerseniz banka belirli bir oranda sizlere kredi verebilir.

Borç transfer kredilerine başvurabilirsiniz. Bazı bankalar müşterilerine borç transfer kredi ürünü sunmaktadır. Bu kredi ürünü sayesinde diğer bankalarda olan borçlarınızı tek bir bankada toplama imkanınız bulunmaktadır. Borç transfer kredisini kullanmanız için kara listeye girmemiş olmanız gerekmektedir. Kredi başvurusu yaparken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Kredi notu düşük olana kredi veren bankalar bu şartlar altında kredi verme olasılığı yüksek olacaktır. Eğer buradaki yöntemlerle kredi kullanamıyorsanız kredi sicilinizi düzeltmek için çalışmalar yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz