Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Günümüz koşullarında nakit ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için başvurduğumuz ilk nokta hiç şüphesiz banka kredileridir. Banka kredisi kullanarak genel ihtiyaçlarımızı gidererek az da olsa rahat bir nefes almamız sağlamaktadır. Fakat bankalar artık öyle her önüne gelene kredi vermemektedir. Bunu nedeni ise geri ödemelerde yaşanan sıkıntılar. Bu yüzden bankaların ortak çalışması olan kredi notu denen bir puanlama sistemi getirildi. Bu puanlama sistemine göre bankalardan kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır.

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu, son 5 yıl içerisinde bankalardan kullandığınız bireysel kredi, kredili mevduat hesapları ve kredi kartlarındaki kullanım verilerinin sistemsel olarak toplanarak derecelendirmesi olarak tanımlayabiliriz. Bu değerlendirme sonucunda ise kişinin risk raporu hesaplanarak önümüzde 12 ay içerisindeki kredi borcu ödeme olasılığı tespit edilebilmektedir. Tabi ki bu bir olasılık olarak hesaplanmaktadır. Fakat bankadan kullanacağınız kredi, bu olasılığa göre verilip verilmeyeceği belirlenmektedir.

Kredi Notum Düşük, Kredi Çekmek İstiyorum

Kredi notunuzun düşük çıkması sonucunda bir çok banka müşterilerine yeni bir kredi kartı veya yeni bir ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi vermemekte, tüm başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden eğer yeni bir kredi kullanmak istiyorsak, kredi notumuzun yüksek olması, kredi notunun en az 1200 seviyelerinde olması gerekmektedir. Kredi notunun daha aşağıda olması banka açısından risk teşkil ettiği için kredi başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notunuzun Türkiye ortalaması altında olması banka açısından riskli müşteri sınıfında yer almanız demektir. Fakat bu demek değildir ki kredi kullanamazsınız. Kredi başvurunuz ardından banka tarafından krediniz değerlendirme sürecine girecektir. Bu değerlendirme sonucunda kredi başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz çok riskli grup içerisinde yer almıyor ise krediniz onaylanmaması için her hangi bir neden bulunmamaktadır. Kredi notunuz riskli grup olan 0 – 1000 puan arasında ise banka kredi başvurunuza olumsuz cevap verecektir. Bu durumda siz kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi öğrenmeniz gerekecektir.

Diğer taraftan bazı bankalar müşteri kazanabilmek için kredi notu düşük olanlara kredi vermektedir. Bu bankalar tek tek isim yazmak yanlış olabilir. Size tavsiyemiz eğer kredi notunuz düşük ise yapmanız gereken hesabınızın olmadığı bir bankaya giderek kredi başvurusunda bulunmanız. Bankalar yeni gelen müşterilerini hiç bir zaman kaybetmek istemez. Fakat burada dikkat etmeniz gereken tek nokta kredi tutarınızın yüksek olmamasına dikkat edin. İlk başvurunuz düşük miktarlarda örneğin 3.000 TL gibi bir rakam üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.