KOSGEB Kobi Uzmanı Nasıl Olunur?

KOSGEB belirli dönemlerde KOBİ Uzman Yardımcılığı pozisyonu için merkez il müdürlüklerinde ve taşra birimlerinde değerlendirilmek üzere personel alımı gerçekleştirmektedir. KOSGEB KOBİ Uzmanları ve Uzman Yardımcıları KOBİ mevzuatına teorikte ve pratikte hakim olarak gereken projelerin uygulanmasını ve işlerin yürütülmesini sağlarlar.

KOSGEB Kobi Uzmanı Nasıl Olunur?

Kobi Uzman Yardımcılığı sınavları KPSS puan türüne ve lisans mezuniyetine sahip adaylar için uygundur. Bunların yanında KOSGEB Uzman Yardımcılığı pozisyonuna başvuru süreci için farklı belge ve durumlar aranmaktadır. KOSGEB’in uzman yardımcılığı pozisyonuna başvuru için yayınladığı ilanlarda belirtilen spesifik kriterleri karşılayan adaylar, mülakat sınavlarına giriş için hak kazanabilmektedir. Yazılı sınavı da başarı ile geçen KOBİ uzman yardımcısı adayları sözlü sınavlara, mülakatlara davet edilir.Sözlü sınavda aday personelin alan bilgisi, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, görevlendirileceği pozisyona yatkınlığı, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığına bakılır.

Uzman yardımcısı olduktan sonra gerekli yeterliliği kazanan KOSGEB uzman yardımcıları yabancı dil, tez savunması gibi aşamalardan geçerek yeterlilik sınavına girip,uzman olabilecek yetkinliklerini ilgili sınavlarla ispat ettikten sonra KOBİ uzmanı olarak atanırlar. KOSGEB uzman yardımcısı 2017 maaşları başlangıç için ortalamadan yüksek bir rakamda olup, zamanla yetkinlik ve terfilere göre yükseliyor olacaktır.

KOSGEB KOBİ UZMAN YARDIMCILIĞI MÜLAKAT TARİHLERİ

KOSGEB Kobi uzman yardımcılığı mülakat tarihleri KOSGEB tarafından açılacak başvuru programlarına istinaden belirlenecektir. Kobi uzman yardımcılığı için yapılan başvurulara istinaden mülakat listesi açıklanarak, evrakları doğru ve tam olan uygun adaylar KOSGEB uzman yardımcılığı yazılı sınavlarına davet edilecektir.

KOSGEB Kobi Uzman Yardımcılığı 2018 mülakat soruları hangi konulardadır?

KOSGEB Kobi Uzman Yardımcılığı mülakat soruları adayların uzmanlık alanlarıyla ve KOBİ kapsamındaki işletmelere verilecek desteklerle alakalı konulardadır. KOSGEB Kobi uzman yardımcılığı sınavlarında mezun olduğunuz alanla ilgili sorular, Kobilerle alakalı sorular, genel kültür, güncel finans, sektörel terimler, ulusal ve uluslararası işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlar ile alakalı sorular sorulabilmektedir. KOSGEB mülakatına girenler bu konular üzerinde yoğunlaşarak mülakatlarda rakiplerinden öne geçecek performansı sergileyerek Kobi uzman yardımcılığı pozisyonuna bir adım daha yaklaşabilirler.

Kobi uzman yardımcılığı, Kobi uzmanı adayları ve personelleri için ilgili KOSGEB yönetmeliğine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz