KBB Negatif Kredi Kaydı Düzeltme Yolları

Özellikle son dönemde bankacılık alanında kredi notu sözü karşımıza sıkça çıkıyor. Kredi notu; bankacılık alanında son yıllarda kullanılmaya başlayan bir sistem olarak dikkat çekmektedir.

İnsanların bankalar ile olan münasebetlerinin incelendiği ve bir not olarak sunulduğu kredi notu, bundan sonra yapacağınız kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı başvurularında sizin için bir CV niteliği taşıyacaktır. Bu nota göre artık bankalar size kredi, kredi kartı verecektir. Aynı zamanda bankaların size sunacağı miktar da; bu notun yüksek olması ile doğrudan orantılı olmaktadır. Kredi, kredi kartı ve kıymetli evrak gibi ürünlerin kullanımı için bankalara yapacağınız başvurularda büyük bir önem arz eden kredi notu, ne kadar yüksek olur ise; bankaların size olumlu cevap verme olasılığı ve size sunacakları hizmetin miktarı da yüksek olacaktır. Bu not, “Kredi Kayıt Bürosu” adı verilen kurum tarafından belirlenmektedir. Kurum tarafından kayıt altında tutulan kredi notu, kişinin T.C. kimlik numarasına eşdeğer bir kayıttır.

Bir banka kendisine kredi ya da kredi kartı gibi kredili ürün talebinde bulunulması durumunda; kredi notunu dikkate alarak hareket etmektedir. Kredi notu negatif olan birisinin bu kaydı düzeltmesi gerekmektedir. KKB negatif kredi kaydı düzeltme yolları arasında; ilk olarak borçlarınızı kapatma olayı karşınıza çıkacaktır. Borçlarınızı sıfırlamadan bu kaydın düzelmesi mümkün değildir. Borçlarınızı sıfırladıktan sonra da yine yapmanız gerekenler vardır.

KKB negatif kredi kaydı düzeltme yolu; borçların kapatılması ile başlayacak ve daha sonra yapılacak olan işlemler ile devam edecektir. Borçlar kapatıldıktan sonra; negatife doğru seyreden kredi notunuz duracaktır. Bundan sonra küçük miktarlarda vadeli hesaplar açarak ya da düşük limitli bir kredi kartı kullanarak bu notu yükseltmeye başlayabilirsiniz.

KKB negatif kredi kaydı nasıl düzeltilir sorusuna bu şekilde yanıt vermeye çalıştık. Umarız bu konuda sizlere yardımcı olabilmişsizdir. Bu konuyla ilgili sorusu ya da sorunu olanlar; bu yazı altından yorum atarak bizlere ulaşabilirler. Unutmayınız ki; bu kaydın negatif olması, bankaların kredi, kredi kartı ve kıymetli evrak kullanımından faydalanmanızın önüne geçecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz