Kamu Bankalarından Dar Gelirliye Corona Kredisi Desteği

Ülkemizde yaşanan salgın nedeniyle Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları tarafından 10 Bin (10.000) kadar altı ay ödemesiz ve 0.49 faiz oranı ile 36 aya kadar vadeli kredi imkanı sunulmuştur.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan müşterilerimize finansman desteği sağlamak için hazırlanan “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” kampanyası devlet bankalarında.

 Kredinizi;

  • 10.000 TL’ye kadar,
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli,
  • Aylık eşit taksitli,
  • Aylık %0,49 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir.

Örnek Ödeme Tablosu;

Kredi TutarıToplam VadeÖdemesiz DönemTaksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
10.00036 ay6 ay376.- TL
7.50036 ay6 ay282.-TL
5.00036 ay6 ay188.- TL

Krediye nasıl başvurabilirim;

Kredi başvuru yapabilmek için eğer bu bankalardan birinin müşterisi iseniz bankanın internet bankacılığı yada mobil bankacılığından giriş yaparak kredi başvuruları bölümünde kredi başvurunuzu yapmanız mümkün olmaktadır. Krediler Kredi Garanti Fonu kapsamında verileceğinden süreç biraz uzun olacaktır olumlu ayda olumsuz sonuç 3-5 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Eğer kamu bankalarında yani yukarıda isimleri sayılan hesabınız yok ise yani müşterisi değilseniz internet siteleri üzerinde başvurunuzu oluşturabilirsiniz. İnternet siteleri üzerinde kredi başvuru sekmelerinden kredi başvurusunu oluşturmanız gerekmektedir.

Kredi başvurusu sadece bir bankadan yapılacaktır uygun olan ve size en yakın banka hangisi ise ona başvuru yapacaksınız. Şayet krediniz onaylanırsa ATM’den yasa varsa bankada hesabınız otomatik olarak yatacaktır.

Kredi şatlarına gelirsek, öncelikle hane geliri aylık 5.000 TL atından olması gerekmektedir. Şimdilik kredi notu düşük olanlar kara listede olanlar yada icrası bulunanlara veriliyor mu tam olarak net değildir. Bunun bir sosyal proje olması hesabi ile bir çok kişinin başvurusunun onaylanması beklenmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz