İş Bankası IBAN Sorgulama

İş Bankası hesaplarına yapacağınız para transferlerinde iban numarasını kullanmak istiyorsanız İş Bankası iban sorgulama işlemini yaparak bir hesabın iban numarasını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Iban numarası ile yapacağınız para transfer işlemleri hesap numarası ile yapılan para transfer işlemlerinden hem daha güvenli hem daha kolaydır. Hesap numarası ile yapacağınız para transferlerinde hesap sahibinin ismi, hesap numarası, varsa ek numara, hesabın bulunduğu şubenin kodu gibi bilgilere ihtiyacınız vardır. Ancak iban ile yapılan işlemlerde sadece hesap sahibinin ismi ve iban numarası yeterli olmaktadır. Aynı durum para transfer işleminin sağlıklı olması açısından da geçerlidir. Hesap numarası ile para transferi yaptığınızda eğer bir yanlışlık yapmışsanız paranız hesabınızdan çıkar ve yanlışlık anlaşılınca tekrar hesabınıza aktarılır. Bazı durumlarda paranızın iade edilmesi için bankalar ile görüşmeniz de gerekebilir. Ancak iban numarası ve isimde oluşan bir yanlışlık sonrasında işlemini otomatikman iptal edilir ve hesabınıza kısa sürede iade edilir.

İş Bankası iban sorgulama işlemini yapmak için açılan sayfada öncelikle hesabın döviz cinsini belirtmelisiniz. Daha hesabın bulunduğu şubenin kodunu seçmeniz gerekiyor. Hesabın bulunduğu şubenin kodunu bilmiyorsanız burada tıklayarak İş Bankası şube kodlarını öğrenebilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra hesapla butonuna basmanız yeterlidir. Iban numarası hemen hesaplanacaktır.

Iban numarasını hem kendi hesaplarınız için hem de İş Bankası’na ait diğer hesaplar için öğrenebilirsiniz. Eğer para transferi yapacağınız hesabın şubesini biliyorsanız yukarıda anlatılan işlemleri gerçekleştirerek iban numarasını öğrenip daha hızlı bir şekilde para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası iban no öğrenmek için hemen buraya tıklayın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz