İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası hesabınızdan başka bir bankaya para gönderme işine EFT işlemi denir. EFT işlemi sonrasında gönderdiğiniz paranın gün içerisinde muhatap banka hesabına geçmesini istiyorsanız bu işlemi, İş Bankası EFT saatleri içerisinde gerçekleştirmelisiniz. Bu saatler dışında yapacağınız eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına geçecektir.

İş Bankası EFT Saatleri Ne Zaman?

İş Bankası EFT saatleri 2016 yılında 08.30 ve 17.00 arasında gerçekleşmektedir. Bu saatler içerisinde yapacağınız EFT işlemleri gün içerisinde sonuçlanacaktır. Bu saatlerin dışında yapacağınız işlemler ise bir sonraki ilk iş günü hesaba geçecektir. İş Bankası yarım gün tatil olduğu günlerde ise EFT saatleri 08.30 ve 11:45 arası olarak belirlenmektedir. Para transfer işlemlerinizi, bu saatleri göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Gün İçerisinde İş Bankası EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

İş Bankası hesabınızdan yapacağınız EFT işlemlerinin süresi EFT saatlerine bağlıdır. İş Bankası EFT saatleri içerisinde yapacağınız para transfer işlemleri gün içerisinde 5 ila 10 dakika içerisinde muhatap banka hesabına geçecektir. Bu süre 30 dakikaya da uzayabilir.

İş Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yaptığınız EFT işlemi muhatap banka hesabına geçmemişse EFT işlemini sorgulatmalısınız. İş Bankası EFT sorgulama işlemini yapmak için hesabınızın bulunduğu İş Bankası şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. EFT saatleri içerisinde para transfer işlemini gerçekleştirmişseniz ve hesaba geçmemişse hesap bilgilerini kontrol etmenizde fayda var. Hesap bilgilerinde bir hata söz konusu değil ise banka yetkilileri ile irtibata geçerek işleminiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bankanın şubelerinden EFT sorgulatabileceğiniz gibi telefon bankacılığından da EFT sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her iki yöntemde de banka yapmış olduğunuz işlemi kontrol edecek ve işlemin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

İş Bankası EFT Günleri

İş Bankası hesaplarınızdan yapacağınız EFT işlemlerini belirli günlerde gerçekleştirebilirsiniz. Bu günler haftaiçi günleridir. Buradan anlaşıldığı gibi Cumartesi ve Pazar günleri İş Bankası EFT işlemini gerçekleştiremezsiniz. Cumartesi veya Pazar günlerinde yapacağınız EFT işlemleri, bir sonraki ilk iş günü sonuçlanacaktır. Haftasonunda yapılan işlemlerin sonuçlanacağı gün Pazartesi’dir. Ancak Pazartesi’nin resmi tatile gelmesi sebebi ile bankanın ilk açık olduğu gün EFT işleminiz sonuçlanacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz