ING Bank Kredi Borcu Yapılandırma

Bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile ING Bank’tan kredi kullandı iseniz, mevcut olan bu kredinizi çeşitli nedenlerle yapılandırma şansına da sahipsiniz.

Aslında kredi notunuzu yüksek tutabilmek için ödemelerinizi mutlaka düzenli yapıyor olmanız gerekse de hayatta her şeyin insanlar için olduğu gerçeğinden baktığımızda bazen ödeme güçlüğü de çekebiliriz.

Kullanmış olduğunuz mevcut kredi borcunuzun güncel oranlar ile yeniden hesaplanarak, yeni bir ödeme planına bağlanması olayına yapılandırma deniyor. ING Bank müşterileri bu yapılandırma fırsatından kullanmış oldukları bireysel krediler için faydalanabilirler.

Örneğin kullanmış olduğunuz kredinizin taksitlerini düzenli ödeyemediniz ve bankanın takibine düşerek banka tarafından arandınız. Bu durumda ING Bank size doğrudan yapılandırma teklif edebilir. Böyle bir teklifi değerlendirerek kredi ödeme planınızı ve taksitlerinizi ödeme gücünüze göre yeniden düzenletmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Banka ile sulh yoluna gitmek, yeniden yapılandırma ile borcunuzu göreceli olarak biraz artıracak bile olsa, mutlaka size avantaj sağlayacaktır.

– Tabii ki illa ING Bank’ın yapılandırma için sizi aramasını beklemek zorunda değilsiniz. Ödemede güçlük çekmeye başladığınız an kendiniz de bir ING Bank şubesine giderek ya da 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığını arayarak bilgi alabilir ve kredi borcunuzu yeniden yapılandırabilirsiniz.
– Kredi borcunuzun yapılandırması illa ödeme güçlüğü çektiğiniz dönemde olmak zorunda değil elbette. Örneğin taksitlerinizi daha yüksek tutarlarda ödeme gücüne kavuştuysanız, ödeme vadenizi kısaltmak için ING Bank’a uğrayarak kredi borcunuzu yeniden yapılandırabilirsiniz. Böylece faiz indiriminden de yaralanabilirsiniz.
– Yine başka bir avantajlı yapılandırma yöntemi ise bireysel kredi faizlerinin düştüğü dönemlerde gerçekleştirilebilir. Örneğin ING Bank’tan 1,40 oran ile kredi kullandınız ve birkaç taksit ödedikten sonra kredi faiz oranları 1,10’a düştü. Aradaki faiz yükünden kurtulmak ve daha düşük taksitler ödemek için kendiniz bizzat ING Bank şubelerine başvurarak borcunuzu yeniden yapılandırabilirsiniz.

Dara ve sıkıntıya düşmeden, ödemelerimizi aksatmadan önce ve cazip bir fırsat ele geçtiğinde ING Bank’tan kullanmış olduğunuz kredinizi yeniden yapılandırmanız sizi daha büyük sıkıntılardan kurtaracak ve avantaj sağlayacaktır.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.