Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim ücretinin sessiz sedasız hesabınızdan kesilmesi kimi zaman kanınıza dokunabilir. Bankanızdaki paranızın bir gün eksildiğini fark ettiğiniz ve hesap işlem detaylarını incelediğinizde “hesap işletim ücreti” ibresine denk gelmeniz olasıdır.

Peki hesap işletim ücretinden nasıl kurtulursunuz?

Öncelikle şunları belirtmek gerekir ki;

  • – Bütün bankalar hesap işletim ücreti almaz.
  • – Aynı zamanda pek çok banka, anlaşmalı maaş müşterilerinde de hesap işlem ücreti almaz.
  • – Çektiğiniz kredinizin bağlı olduğu hesaptan da çoğu bankada hesap işletim ücreti alınmaz.
  • – Emekli iseniz yine bankaların çoğu sizden hesap işletim ücreti almaz.
  • – Hareketsiz yani işlem görmeyen hesabınızdan (180 gün) hesap işletim ücreti alınmaz.
  • – Kimi bankalar, otomatik ödeme talimatı karşılığında da hesap işletim ücreti almaz.

Tüm bu hesap ücreti alınmama koşullarından da uzak durup, kendinizden ve hesabınızdan emin olmak istiyorsanız sizin için de çözüm, hesap ücreti almadığını üzerine basa basa belirten bankalar.

Hesap işletim ücreti almayan bankaların çoğu, katılım bankalarıdır. Katılım bankalarının haricinde dijital bankacılık platformları hesap işletim ücreti almadıklarını en başından belirtir.

Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almaz?

Enpara (QNB Finansbank)
Enpara dijital bankacılığın piri desek abartmış olmayız. Ülkemizde bu işi hakkıyla yapan dijital bankacılık platformlarından biridir. QNB Finansbak’ın bir hizmetidir. Tüm işlemlerin online olarak gerçekleştirildiği Enpara’da hesap işletim ücreti, onların tabiri ile, sonsuza dek alınmamaktadır. Ayrıca QNB Finansbank ATM’lerini her daim kullanma avantajı ile birlikte, her ay birkaç defa diğer tüm ATM’lerden de ücretsiz para çekebiliyorsunuz. EFT, Havale gibi işlemler de ücretsiz.

Ziraat Katılım Bankası
Ziraat Katılım özellikle faizli işlemlerden kaçınarak, kar payı ile veya kar payı da olmaksızın paralarını bankada güvende tutmak isteyen kişilerce tercih edilen bir finans kuruluşu. Ziraat katılım da hesap ücreti almadığını kati surette belirtiyor. Ziraat Katılım’da, katılım hesabı olanlardan bir kısmı ise zaman zaman hesaplarından kesilen paralardan şikayet ediyorlar. Aslında hesaplarından kesilen bu para tüm katılım hesaplarından kesilen gelir vergisine ait.

CEBTETEB
CEBTETEB, TEB’in yani Türk Ekonomi bankasının sunduğu dijital bankacılık hizmeti. Şubesiz çalışarak tüm işlemlerini online halletmek isteyenler için değerlendirilebilir bir hizmet. Online gerçekleştirebileceğiniz pek çok ücretsiz hizmeti de bulunuyor. Hesap işletim ücreti de alınmıyor.
ING Bank e-turuncu hesap
“Ben şubeyle uğraşamam, şube ayağıma gelsin” diyenlerdenseniz, e-turuncu hesap ING Bank ile çalışmak istediğinizde hizmetinize sunuluyor. Şubeyi aradan çıkararak hemen hemen tüm işlemlerinizi ücretsiz ve online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik ING E-Turuncu Hesap size hesap işletim ücreti olmaksızın hizmet veriyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası
Albarak Türk de hesap işletim ücreti almadığını beyan ediyor. Ayrıca Albaraka Türk’de internet ve mobil şubeden yapılan EFT ve Havale gibi işlemler de ücretsiz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası
Kuveyt Türk de hesap işletim ücreti almayan bankalardan. Havale ve EFT işlemlerinizi de Kuveyt Türk, internet , mobil ve telefon şubelerini kullanmanız durumunda ücretsiz olarak sunuyor.

Alternatif Bank Dijital
Hesap işletim ücreti almayan bir diğer dijital banka da Alternatif Bank.

Hesap işletim ücreti almayan bankaları yukarıda sıraladık. Hali hazırda çalıştığınız bankadan vazgeçmek istemiyorsanız, şubenizle hesap işletim ücreti alınmaması için yapılabilecekler hakkında görüşebilirsiniz.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.