Hangi Altın Kaç Gramdır?

Altın alırken ve bozdururken mutlak olarak ağırlığına göre hesap edilir. Yatırım altınlarının ise gramları değişmez ve sabittir. Kuyumcular bu sabit gram miktarları üzerinden işlem yaparken, yatırımcılar ve altın kullanıcıları bu altın çeşitlerinin gram miktarlarını bilmeyebilirler.

Bu sayfada bütün yatırım altınlarının ağırlıkları yer almaktadır. Yatırım altınlarının üzerindeki kulp altın değildir ve bu hesaba dahil edilmez. Kulplu şekilde teraziye atıldığında daha yüksek gelir. Verilen gram bilgileri sadece altın kısmını kapsamaktadır. Yatırım altınları arasında en hafifi çeyrek altındır. En ağırı ise Beşi bir yerde olarak tabir edilen, 20 çeyrek altından oluşan 5’li altındır. Ağırlığı tam olarak 36.05 Gramdır.

Hangi Altın Kaç Gramdır

Hangi Altın Kaç Gramdır

  • Çeyrek Altın Ağırlığı, Çeyrek Altın Kaç Gram?: 1.75 Gramdır.
  • Yarım Altın Ağırlığı, Yarım Altın Kaç Gramdır?: 3.50 Gramdır.
  • Tam Altın Ağırlığı, Tam Altın Kaç Gramdır?: 7.01 Gramdır.
  • Cumhuriyet Altını Ağırlığı, Cumhuriyet Altını Kaç Gramdır? : 7.21 Gramdır

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.