Halkbank’tan Satılık 2. El Araçlar

Çekme Belgeli olarak ikinci el araçları satan Halkbank, bütün vergileri yatırdığından dolayı araçlar ayrıca KDV fiyatı haricinde satışa sunulmaktadır. Haciz ile aldığı bu araçların ilanlarını resmi internet sayfasında duyuran Halkbank, fenni muayene yani denetimi alıcıya ait olduğunu bilmenizde yara var.

 Araçlar hakkında detaylı raporlar halinde bilgileri mevcuttur. Bu bilgiler arasında kaç kilometre, yaşı, modeli, markası, fiyatı, hasar kayıtlar, ekspertiz raporları ve daha birçok bilinmesi gereken bilgileri yazmaktadır. Araçlar hakkında detaylı bilgi almak için isterseniz en yakın Halkbank şubesine gidebilirsiniz. İsterseniz de Halkbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Halkbank, satılık olan ikinci el araçlarını ihale ve teklif usulü yolu ile satışa sunmaktadır. İhale için resmi verilen siteden giriş yaparak verebilirsiniz. Bunun dışında en yakın Halkbank şubesine giderek aracı görmek istediğinizi söyleyebilir ve diğer tüm detaylara da bakabilirsiniz. Aksi halde araca bakmadan teklif verip satın alırsanız, aracı görmüş, hasarlarına, kusurlarına, trafik sicil ve cezalarına onay verip beğenerek almış sayılırsınız. Bundan dolayı aracı satın almadan önce bütün bankalar piyasa değerinin altında satış yapsa bile mutlaka görmeli ve detaylı incelemelisiniz. Bu şekilde satın almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Araçların özellikle trafiğe çıkma cezası olup olmadığına bakmanız çok önemlidir.

İkinci el araçları Halkbank’tan alacaksanız birkaç şartları tamamlamanız gerekmektedir. Şubeye giderek aracı satın almak isterseniz öncelikle araçlara göre verilen muhammen bedeli olan tahmini bedel fiyatının belli bir oranını kaparo yani teminat şeklinde bankaya ödemesini yapmanız gerekmektedir. Daha sonra şartname alıcıya sunulmaktadır. Her sayfasına imza atmanız zorunludur. Ancak şartnameyi okursanız daha sağlıklı alışveriş yapmış olursunuz. İmza bittikten sonra aracı teslim alabilirsiniz. Ayrıca bankanın belirttiği ödeme şartlarında ödemenizi yapmanız da zorunludur. Şayet aracı kendinize değil de tüzel olarak satın alacaksanız ticari sicil belgesinin noter onaylı tasdiknamesi gerekmektedir. Aracı satın alırken her şeyi ile kabul ettiğinizden dolayı, aracın hasarlarını tamir etmek, onarmak ve bakmak tamamen alıcıya ait olduğunu da unutmayın.

Araçları ve fiyatları görmek içi altta bulunan bankanın resmi sitesinden bakabilir siniz.

https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/Araclar.aspx

Bu şartname de başvuru evrakları ve başvuru resmi adreslerini de bulabilir siniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz