Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesiz kredi, SGK kaydı olmayan ancak geliri olan kişiler için verilen kredidir. Bu yüzden gelir belgesi istenmemektedir. Bu bankalar, CEPTE TEB, Enpara, ING Bank, Odeabank ve N Kolay Kredi bankaları 30.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi veren bankalardır.

Gelir Belgesiz Kredi Ne Demek?

Gelir belgesiz kredi, geliri resmi olarak olmayan ancak krediye ihtiyacı olanlara verilen kredi türüdür. Gelir belgesini resmi olarak kanıtlayamasa da, SGK kaydı olmasa da, bazı bankalar belirttikleri koşulları yerine getirenlere gelir belgesi ve hatta kefilsiz dahi kredi verebilmektedirler. Bu sayede gelir belgesi gösteremeyen ve kefil bulamayan kişiler bu bankalar sayesinde ihtiyaç kredileri çekebilmektedirler.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi alabilmek için bankaların belirttiği şartlara uymak gerekmektedir. Bu şartlar tapu senetleri, yüksek kredi notu, emekli gelirleri ya da benzeri olan sabit gelirleri göstermek gerekmektedir. Bankalar hiçbir şekilde riske girmeyerek hiç geliri olmayanlara kredi vermediklerinden dolayı, sadece bu tarz resmi geliri olmayan ancak bu şekilde sabit geliri olanlara gelir belgesiz kredi vermektedir.

Bunlara örnek olarak;

  • • Çiftçilik gelirleri
  • • Emekli gelirleri
  • • Mülklerinden elde edilen kira gelirleri gibi benzeri durumlarda rahatlıkla gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara müracaat ederek alabilirsiniz.

Bunlar dışında kredi notu yüksek ancak geliri olmayanlar için ise bazı bankalar farklı şartlar ve farklı şekilde gelir belgesi istemeden kredi verebilmektedir. Ayrıca Findex kredi notu ise en az 1100 olması istenmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir belgesiz kredi başvurusu eskiden beridir bankalara başvuru yapılarak alınmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ve internet sayesinde artık internet üzerinden İnternet Bankacılık gibi işlemler ile şubeye gitmeden gelir belgesiz kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için gelir belgesiz kredi veren bankaların internet sayfalarına girerek gerekli formu doldurmanız gerekmektedir. Ancak bilinçli olmayanların şubeye giderek yardım almaları ve şubeye giderek başvurmaları daha sağlıklı olacaktır. Başvuru yaparken bazı bankalar gelir belgesiz kredi verseler de kefil ya da sabit gelir sorabilmektedir. Bunlara hazırlıklı olacak şekilde müracaata gitmeniz daha iyi olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi faiz oranları bankadan bankaya değişirken, ayrıca vade dönemlerine ve çekilen tutara göre de değişebilmektedir. Genel olarak gelir belgesiz kredi veren bankalar 30.000 TL ile 50.000 TL arasında maksimum kredi vermektedir. 48 aya kadar vade fırsatı sunan bu bankalar %1,65 civarında faiz oranları başlamakta, %1,90’a kadar çıkabilmektedir. Bazı bankalar ise 1000’de 5 olarak tahsis ücreti de kesebilmektedir.

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar genel olarak internet bankacılığı olsa da duruma göre kredi notu düşük olan tüketicilerden belge isteyebilmektedir.

Bu bankalar;

• ING Bank, duruma göre belge isteyebilmektedir. En fazla 35.000 TL kredi vermektedir.
• N Kolay Kredi, belge istemiyor. En fazla 30.000 TL kredi vermektedir.
• Odeabank, duruma göre belge isteyebilmektedir. En fazla 50.000 TL kredi vermektedir.
• CEPTE TEB, belge istemiyor. En fazla 30.000 TL kredi vermektedir.
• Enpara, belge istemiyor. En fazla 30.000 TL kredi vermektedir.

Etiketler :

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.