Garanti Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

Garanti Pos Cihazınızı kullanmadan önce, kullanma kılavuzunuzu incelemelisiniz. Tüm detayların anlatıldığı bu kılavuz, istediğiniz zaman başvurabileceğiniz önemli bir kitapçıktır. Her zaman elinizin altında bulundurmanızda yarar vardır. Garanti Pos Cihazı kurulumu ve tüm şifre detayları hazır ise cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşlem yapılacak olan kredi kartı veya banka kartı, pos cihazınızda ilgili bölüme yerleştirilir. Hangi banka kartı ile işlem yapacaksanız işlem o banka üzerinden gerçekleştirilir. Banka seçimi için “MENÜ” tuşuna basarak ilgili banka kartı üzerine gelinerek “GİRİŞ” tuşuna basılır.

Kart işlem esnasında karşınıza gelecek olan seçeneklerden yapmak istediğiniz işleme göre olan seçeneğin üzerine gelerek GİRİŞ tuşuna basıyoruz. İşlem yapacağınız tutar için karşınıza gelen ekranda “SATIŞ TUTARI” yazmaktadır. Buraya pos cihazı üzerindeki rakamlar ile tutar giriyoruz. Ardından örneğin “TAKSİTLİ SATIŞ” seçeneğini seçtiğinizde karşınıza “VADELİ TAKSİT” ve “SEÇMELİ TAKSİT” şeklinde seçenek gelecektir. Siz taksit sayısını belirlemek için “SEÇMELİ TAKSİT” Seçeneğini seçerek bir sonraki gelen ekranda da dilediğiniz taksit sayısını giriyorsunuz.

Satış, işlem, tutar ve taksit gibi bilgilerin ardından müşteri şifresini isteyen ekran karşınıza geldiğinde, müşteriniz bu haneyi kendisi dolduruyor. Ekrana gelen her bilgi girişinden sonra Pos cihazınızın yeşil tuşuna basarak ilerliyorsunuz. İşlem sonunda çıkan nüshalarda ilki müşterinizin, ikinci nüsha ise firmanızda kalmaktadır. İşleminizin tamamlandığı ya da başarısız olması durumunda onaylanmadığına dair açıklamayı göreceksiniz.

Pos Cihazınızda ileri-geri OK tuşları ile işlemlerinizi ilerletiyor ya da geri alabiliyorsunuz. Yanlış işlem ya da yazım hatası gibi durumlarda ise “SİLME” tuşu ile anında silerek tekrardan işlem yapabiliyorsunuz. Cihazınızda işlem sonrası çıkan nüshalarda işlem detaylarınızı görebiliyorsunuz.

Garanti Pos Cihazı

Garanti Pos Cihazı

Garanti Pos Anlaşmalı Bankalar Nelerdir?

Birden fazla bankaya ait pos cihazı kullanmak, hem yer işgal eder hem de karışıklık çıkmasına neden olmaktadır. Kablo kirliliği ile de görüntü açısından pek tercih edilmez. Ortak Pos kullanımı sayesinde zaman ve yer tasarrufu sağlayarak daha pratik kullanım sağlarsınız.

Garanti Bankası anlaşmalı bankalar sayesinde, ortak pos cihazı kurulumu ile tüm bankalara ait kart işlemleri tek bir cihaz üzerinden gerçekleştirilir. Anlaşmalı olunan bankalar sayesinde ek ücret ya da komisyon alınmadan işleminiz yapılır.

Garanti bankası hangi bankalar ile ortak pos çalışması yapmaktadır?

Deniz Bank, İş bank, Yapı Kredi, Halk Bank, Akbank, Finans Bank, Vakıf Bank TEB, Citibank ve Bank Asya ile tek hat üzerinden işlem yapılabilmektedir.

Garanti Pos Hata Kodları Ne Anlama Geliyor

Pos Cihazı kullanımı sırasında karşınıza çıkan numaralar ve bunların ne anlama geldiğini anlamanız için elinizin altında tüm sanal Pos Hata Kodlarını içeren bir tablo olmalıdır. Pos cihazınıza tanımlanmış olan bu kodlar sayesinde ne yönde ilerlemeniz gerektiğini bilirsiniz.

 

Hata Kodu Açıklama
01 Bankasından provizyon alınız
    02 (VISA) Bankasından provizyon alınız
    03 Üye işyeri kategori kodunda hata var
    04 Karta hemen el koyun
    05 İşlem Onaylanmamıştır
    06 İşlem Kabul Edilmedi
    07 Karta El Koyun
    08 Kimlik Üzerinden İşlem Yapınız
    09 Yenilenmiş Kart! Müşteriden İsteyin
    11 İşlem Gerçekleştirildi
    12 Geçersiz İşlem
    13 Geçersiz Tutar
    14 Kart Numarası Hatası
    15 Bankası Bulunamıyor
    16 Bakiye Yetersiz
    17 İşlem İptal Edildi
18 Kapalı Kart
19 Bir Kere Daha Provizyon İstemelisiniz
21 İşlem İptali Gerçekleşmedi
25 Böyle Bir Bilgi Mevcut Değil
28 Dosya Servis Dışıdır
29 İptali Gerçekleşmedi
30 Mesaj Formatında Hata Var
31 Sign-On Gerçekleşmedi
32 İşlem Kısmen Tamamlandı
33 Kartın Süresi Dolmuştur
34 Çalıntı Kart El Koyun
36 Sınırlandırılmış Kart
37 Banka Güvenliğini Arayın Lütfen
38 Şifre Giriş Limiti Aşıldı
41 Kayıp Kart! Karta El Koyun
43 Çalıntı Kart! Karta El Koyun
51 Hesap Müsait Değil
52 Tanımsız Çek Hesabıdır
53 Hesap Tanımsız
54 Kartın Vadesi Dolmuş
55 Hatalı Şifre
56 Bu Kart Mevcut Değil
57 Kart Sahibi Bu İşlemi Gerçekleştiremez
58 Bu İşlem İçin Müsaade Yok
61 Para Çekme Limiti Aşıldı
62 Sadece Kendi Ülkesinde Geçerli kart
63 İşlem Yetkiniz Yok
65 Günlük İşlem Adedi Dolmuş
68 Geç Cevap Geldi-İşlem İptali Yapın
77 İşlem İle Uyumsuz Bilgi
80 Hatalı Tarih
81 Şifreleme Hatası
82 Hatalı CVV
83 Şifre Doğrulanmadı
85 Hesap Doğrulandı
88 Şifreleme Hatası

 

Neden Garanti Pos Cihazı Almalıyım?

Güvenlik başta olmak üzere, teknik destek ve işlemlerde kolaylık, kampanyalar ve türlü güncellemeler ile tüm gerekenlerin bira arada toplandığı pratik kullanım ile pos cihazınızı bir kere alın ve bir daha geriye dönüp bakmadan kesintisiz işlemler yapabilin diye size Garanti Pos Cihazı hakkında çok önemli bilgiler vereceğiz.

Poınt Of Sale(Satış Noktası); kısa adı Pos cihazı ile tüketimin gerçekleştirildiği tüm alanlarda nakit alışverişler yerine banka kartı ya da kredi kartı ile işlem yapmaktayız. Kullandığımız bu cihazlarda önemli olan, sürekli olarak müşteri memnuniyeti odaklı yapılan güncellemeler ve en önemlisi 7/24 verdiği destek ile tüm soru ve sorunlarınızda anında yanınızda olup gereken desteği kesintisiz alabiliyor olmanızdır.

Garanti Pos Cihazı

Garanti Pos Cihazı

Garanti Pos Destek Hattı

Garanti bankası Pos cihazını 7/24 destekliyor. Garanti Pos Destek Hattı için 444 0 339 No’lu Çağrı merkezinden dilediğiniz zaman arayarak hizmet alabiliyorsunuz. Pos cihazında oluşan arıza ve teknik sorunların çözümünde, anında erişim sağlayabileceğiniz bu hat ile işlerinizi aksatmadan gereken desteği almanız sağlanıyor. Ayrıca cihazınızla ilgili tüm detaylı bilgiyi de almanız mümkün olabiliyor.

Destek hatları, günlük iş temposu arasında, özellikle acil durumlarda takıldığımız anda ihtiyaç duyulan ve erişimi anında olması koşuluyla çok fazla yardımı dokunan önemli bir detaydır. Bu desteği bankanız size sunmaktadır.

Garanti Pos Parametre Yükleme Nedir

Parametre işlemleri, işlem yetkileri, modem telefonları şeklindeki bilgilerin görüntülenmesi ve işlem yetkilerinizin güncellenebilmesi anlamına gelmektedir. Garanti Pos’a ait tüm parametreleri yüklemek için pos cihazı üzerindeki menüden PARAMETRE YÜK. Seçeneğini seçerek GİRİŞ tuşuna basmanız gerekiyor. Bu sayede sistemdeki tüm parametreler 1-2 dakika içinde yüklenecektir. Eğer işlem sonunda “Parametre Yükleme Hatası” alırsanız işlemi aynı şekilde tekrar etmelisiniz. İşlem başarılı olduğunda “Parametre Yüklendi” şeklindeki mesajı ekranda görecekseniz.

Garanti Pos Kampanyaları

Kampanya Deyip Geçmeyin! Garanti bankası üye işyeri programının tüm avantajlarından faydalanmak ve ayrıcalık sahibi olmak için Garanti Pos Cihazınızın olması gerekiyor. Pos cihazınızı sorunsuz olarak kullanabilmeniz için gereken tüm desteği veren Garanti Pos aynı zamanda sürekliliği olan yeni sürpriz kampanyalar ile para kazanmanızı daha da eğlenceli bir hale getiriyor.

Kampanyaların çokluğu müşterilerin sizi tercih etme nedenlerinin en önemli kriterleri arasındadır. İlave taksitler, ertelemeler ve ekstra bonus gibi kampanyalar sayesinde alışveriş kolaylığı sağlayarak %100 müşteri memnuniyetini garanti edersiniz. Üstelik sizin de yaptığınız satışlardan biriken bonuslarınız olur ve daha sonra bu birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Garanti Pos Gün Sonu Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığınız satışların hesabınıza geçmesi için her iş günü sonunda Günsonu Raporu almanız gerekmektedir. İşyerleri yapmış oldukları satışları gün sonunda rapor alarak “Z Raporu” adı altında muhasebeye bildirmekle yükümlüdür.

Gün sonu raporu nasıl alınır? 3 Maddede anlatalım

  1. Pos cihazı üzerinde F2 Tuşuna basıyoruz ve “GÜNSONU MENÜSÜ” karşımıza geliyor.
  2. GÜNSONU” seçeneğini seçerek GİRİŞ tuşuna basıyoruz
  3. Bu aşamada şifre isteniyor. Günsonu şifrenizi girdikten sonra GİRİŞ tuşuna basarak Pos Cihazımızdan Günsonu Raporu alabiliyoruz.

Günsonu şifresini bilmiyorsanız 444 0 339 Pos Destek Hattından şifrenizi rahatlıkla alabilirsiniz.

[mks_button size=”large” title=”Garanti Bankası POS Cihazı Komisyon Oranları” style=”squared” url=”https://www.onlinekredi.net/garanti-bankasi-pos-cihazi-komisyon-oranlari/” target=”_self” bg_color=”#66c13c” txt_color=”#FFFFFF” icon=”fa-bar-chart” icon_type=”fa” nofollow=”0″]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz