Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

Kuruluşu 1946 yılına kadar uzanan Garanti Bankası, günümüzde ülkemizin en başarılı ve en saygın bankaları arasında yer alıyor. 2018 yılı itibariyle Türkiye’ de ki özel bankalar arasında en büyük 2. Bank olan garanti Bankası’ nın müşteri sayısı 15.8 Milyon olarak açıklanmış durumda. Böylesi bir genişleme ve elbette sunulan bankacılık hizmetlerinin, çeşitli alanlarda sağlanan bireysel ve kurumsal kredi desteklerinin avantajlı olmasının etkileriyle gerçekleşiyor. Bu kapsamda, bireysel ve kurumsal nitelikte ki müşterilerine en fazla kredi desteği sağlayan bankalardan biri olan Garanti Bankası, aynı zamanda Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırma konusunda da gereken desteği veriyor.

Kredi Borcu Yapılandırması Nedir? Nasıl yapılır?

Bireysel ihtiyaç kredisi, Konut Kredisi ve taşıt kredisi gibi, çeşitli nedenlerle çekilmiş olan, ancak yine çeşitli sebeplere bağlı olarak borçluların ödeme güçlüğüne düşmesi, taksit miktarının fazla geliyor olması gibi durumlarda, borcun ödenmemiş kısmını kapsayan bir yeniden yapılandırma söz konusu olabiliyor. Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırma işlemi, bankaya olan kredi borcunuzun, taksitlerini ödemekte güçlük çekmeye başladığınızda, bankanın şubelerine veya 021 410 90 00 numaralı telefona başvurarak talep edebileceğiniz bir hizmet.

Bu başvuru sonrasında banka tarafından yapılan inceleme sonucunda, borcunuzun vadesinin uzaması ve güncel faiz oranlarının eklenmesiyle, krediniz yeniden yapılandırılıyor ve düşen taksit miktarına paralel olarak, borçlu daha kolay ve rahat bir ödeme gerçekleştirebiliyor. Garanti Bankası Kredi Borcu Yapılandırma işlemlerine başvurmadan önce, bilinmesi gereken herhangi bir kredi taksitinin, 90 gün boyunca ödenmemesi halinde, bankanın yasal yollara başvurma hakkının oluştuğudur. Taksitlerinizden birini 90 gün boyunca ödememeniz halinde banka yasal yollara başvurabilir. Genelde ödeme güçlüğü yaşanmaya başladığında ve 60 günü aştığında, banka tarafından aranarak, yapılandırma teklifi müşterilere iletiliyor olsa da, siz yine de takip ederek, taksitlerinizi ödeyememeye başladığınız zaman yapılandırma için gerekli başvuruyu yapmalısınız.

Garanti Bankası ayrıca, bankadan birçok ihtiyaca odaklanmış kredi kartları hizmetleri sunuyor. Çeşitli avantajlara sahip olan bu kartların ödemesinde de güçlük yaşamaya başladığınızda, banka çeşitli alternatif ödeme planları sunarak, bu borçların tahsil edilebilmesi konusunda da esnek bir hizmet yaklaşımı içerisinde.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz