Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası EFT Saatleri

Uluslararası bankacılık ve ekonomik sektöründe, Türkiye’ nin en önemli temsilcilerinden birisi olan Garanti Bankası, uluslararası düzeyde yapmış olduğu geniş anlaşma çeşitliliği sayesinde Türkiye’ de tüketicilere çok özel ürün ve hizmetler sunabiliyor. Bu durumda günümüz Türkiye’ sinde çok yüksek yüzde ile hem bireysel hem de kurumsal alanda oldukça yoğun şekilde tercih edilmesine neden oluyor. Gelişen teknolojiyi de etkin bir şekilde kullanan Garanti Bankası’ nın tüm bankacılık hizmetlerinden kolay şekilde yararlanılabiliyor. Ancak Garanti Bankası tarafından da EFT işlemleri için saat sınırlaması uygulanıyor. Bu durum bankacılık sektörünün prosedür yapısından kaynaklanmaktadır. Bu neden ile de teknolojiyi etkin bir şekilde ürün ve hizmetlerinde kullanan Garanti Bankası EFT saatleri şeklinde bir işlem saati sınırlaması bulunuyor.

Garanti Bankası EFT Saatleri Nedir?

Günümüz Türkiye’ sinin en önemli bankacılık kuruluşlarından birisi konumunda bulunan Garanti Bankası tarafından uygulanmakta olan EFT saatleri ile hemen hemen benzer yapıdadır. Bu çerçevede de Garanti Bankası EFT saatleri sabah 09.00 mesai saati başlangıcı ile başlarken, akşam 17.15 mesai saati bitimi ile sona ermektedir. Yani Garanti Bankası müşterileri tarafından EFT işlemleri gün içerisinde 09.00 ile 17.15 saatleri arasında gerçekleştirilebiliyor. Garanti Bankası müşterileri tarafından bu saatlerin dışında da EFT işlemleri yapılabiliyor. Ancak işlem saati dışında olması nedeni ile de EFT işlemi ile gönderilen paranın karşı tarafa geçişi için bir sonraki EFT işlem saatinin başlamasının beklenmesi gerekiyor. Bu durumda hafta içinde ertesi günü, hafta sonunda pazartesinin, resmi tatillerde ise ilk iş gününün beklenmesine neden olmaktadır.

Bu gibi etkeneler dolayısı ile de Garanti Bankası EFT gönderimleri sırasında Garanti Bankası EFT saatleri konusunda dikkatli olunması, özellikle acillik durumu bulunan para aktarımları noktasında çok büyük bir önem taşımaktadır. Bununla birlikte Garanti Bankası tarafından sunulan EFT gönderim kanalları arasında da işlem ücreti farklılıklarının olabildiğinin unutulmaması gerekiyor. Özellikle de ATM, şube, mobil bankacılık ve internet bankacılığı aracılığı ile yapılabilen EFT işlemleri için uygulanmakta olan farklı EFT işlem kesinti ücretleri bulunuyor. Bu gönderimler sırasında işlem ücretlerine dikkat edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz