Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

İnsanların bankalara olan bağlılıkları her geçen gün daha da artmaktadır. Nakit ihtiyacının olduğu her durumda insanlar para bulamadıkları zaman çözüm olarak bankaları görmekte ve kredi çekmektedirler. Kredi başvurusunda bulunduğunuzda başvurunuzun olumlu sonuçlanması için en önemli kriterlerden bir tanesi kredi notudur. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankaların size kredi vermesi o kadar kolay olacaktır. Bu nedenle kredi notunuzu her zaman için yüksek tutmanız gerekiyor.

Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  • Kredi notunu sorgulamanın farklı yolları bulunuyor. Ancak bunlar arasından en kolayı ve en çok tercih edileni Findeks’tir.
  • Findeks, tüm bankaların ortak olarak kurduğu ve banka müşterilerinin kredi puanlarının tutulduğu bir platformdur. Bunun içinde müşterilerin ödeme geçmişleri dikkate alınır.
  • Findeks üzerinden kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız ilk olarak Findeks’e kaydınızı yapmalısınız. Bunun için de sizden TC kimlik numarası, doğum tarihi gibi çeşitli bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz olarak girmeniz son derece önemlidir.
  • Findeks’e kaydınızı yaptıktan sonra üyeliğiniz ile giriş yaparak kolay bir şekilde Findeks kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Findeks’e Üye Olmadan Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Findeks kredi notunuzu öğrenmek için Findeks’e üye olmak gibi bir şart bulunmuyor. Sorgulamalarınızı dilerseniz üye olmadan da gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bunun için öncelikle bankaya kayıtlı olan telefon hattınızı kullanmalısınız. Tüm operatör şirketleri kullanıcılarına Findeks kredi notu sorgulama hizmeti sunmaktadır.
  • Telefonunuzun mesaj kısmına girerek TC kimlik numaranızı ve doğum yılınızı aralarında boşluk bırakarak göndermelisiniz. Hizmet bedeli olarak belirli bir ücret sizden kesildikten sonra kredi notunuzun sorgulaması yapılacak ve 5 dakika içerisinde mesajla size bildirilecektir.

Findeks Kredi Notunuz Düşükse Nasıl Yükseltebilirsiniz?

  • Günümüzde birçok kişinin yaşadığı sorunlardan bir tanesi kredi notunun düşük olmasıdır. Eğer Findeks kredi notunuz düşükse ve yükseltmek istiyorsanız yapabileceğiniz farklı şeyler var.
  • Kredi notunuzu yükseltmek için öncelikle bankalardan daha önce almış olduğunuz kredilerin ödemelerini düzenli olarak yapmalısınız.
  • Kredi kartı kullanıyorsanız kredi kartınızın ödeme zamanı geldiği zaman ödemelerinizi geciktirmeden fazlasıyla yatırarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz