Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks, kredi notu öğrenme programıdır diyebiliriz. İnternet sitesi üzerinden ücretsiz üye olarak kredi notlarınızı öğrenmeye, iyi mi, kötü mü, düşük mü vs. gibi özellikleri Findeks kredi notu öğrenme ile yapabilirsiniz. Bu sayede her hangi bir bankadan kredi çekmeye gitmeden önce Findeks ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks kredi notu, her hangi bir bankada kullanılan ve alınan bireysel kimlikli bütün krediler ya da kredi kart hesaplarına ait olan bütün geçmiş bilgilerin üstünden oluşturarak sorgulayan kişiye sunulur. Eğer Findeks kredi notu alt limitten ya da normal seviyeden yüksek görünüyor ise daha basit bir şekilde kredi alma fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek kredi notu sayesinde uygun faiz oranları ile kredi çekme şansınızı arttırmaktadır. Findex resmi sitesinden daha detaylı bir şekilde görebilir, kredi notları vb. bilgilerinizi bu sayede görebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findex kredi notu sorgulama yapabilmek için öncelikle resmi site olan https://www.findeks.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Burada dilerseniz ücretsiz üyelik oluşturarak kredi notunuzu panelinizden sorgulayabilirsiniz. İsterseniz de Findex not danışmanlarına danışarak daha profesyonel bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Eğer notunuz düşük ise yükseltme konusunda da danışmanlar yardımcı olacaktır. Findex sayesinde kredi notunuzu sorguladığınız zaman kredi notlarınız hakkında bütün detayları öğrenebileceksiniz.

Findeks Kredi Notu Öğrenme Ücreti Ne Kadar?

Findex sitesi her ne kadar ücretsiz üyelik imkânı sunsa da kredi notunu sorgulamak için belirli bir ücret istemektedir. Bu ücretler paket haline olup aylık şeklindedir. Ayrıca bireysel ve ticari olarak 2 farklı Findex kredi notu sorgulama fırsatı sunmaktadır.

Bireyseller için istenen ücretler;

 • Klasik Paket Aylık 6,49 TL
 • Gold Takipçi Aylık 9,44 TL
 • Gold Danışmanlık 9,44 TL
 • Premium Aylık 15,34 TL şeklinde fiyatlar KDV dâhil halinde paket fırsatları sunmaktadır. Bu paketleri dilerseniz hepsini de alabilir, tek tek de satın alabilirsiniz. Daha fazla paket detayı için https://www.findeks.com/bireysel/paketler adresini kullanabilirsiniz.

Ticariler için;

 • Findex Kredi Notu Paketleri, 295 TL
 • Risk Rapor Paketleri, 82,60 TL’den 31.860 TL’ye kadar,
 • Karekodlu Çek Raporu Paketleri, 7,08 TL’den 708 TL’ye kadar,
 • Çek Raporu Paketleri, 236 TL ve 531 TL,
 • Teminat Mektubu Durum Sorgulama Paketleri 324,50 TL’den 1.947 TL’ye kadar KDV dahil şeklinde ticariler için fiyatlar bu şekilde olup daha detaylı bakmak için https://www.findeks.com/ticari/paketler adresini kullanabilirsiniz.
Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Findex kredi notu güncellenmesi için öncelikle kimlerin Findex üzerinden kredi çekebileceğini bilmeniz gerekmektedir. Son 5 sene içerisinde kredi çekmiş ya da kredi kartı kullanmış kişiler Findex üzerinden kredi notu sorgulayabilir. Bunun yanı sıra Findex kredi notu güncellemesi ise 1 senede 12 defa olmak üzere her ay güncelleme yapmaktadır. Bu sayede her ay kredi notunuzun değiştiğini de öğrenmiş oldunuz.

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Findex kredi notu yükseltme, kredi notu düşük olanlar için harika yöntemler sunmaktadır. Her ay kredi notlarının güncellendiğini ve değiştiğini söylemiştik. Findex danışmanları da bu sayede vatandaşların kredi notlarını yükseltebildiklerini söylemektedir. Findex kredi notu yükseltme için her ay düzenli olarak kredi kartlarınızı ya da kredilerinizi zamanında önce ödemelisiniz. Borçlarınızı da temizledikten sonra her ay güncel bir şekilde kredi notlarınızın yükseldiğini görebileceksiniz.

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Findex kredi notu, Türkiye’de 9 banka tarafından kurulan KKB yani Kredi Kayıt Bürosu aracılığı ile oluşturulmaktadır. Kredi notları 1’den 1900 puana kadar değişebilmektedir. Bu puanları ve kredi sınırlarını maddeler halinde yazalım.

 • 1 ila 699 arası kredi puanı en riskli kırmızı çizgidedir.
 • 700 ila 1099 arası kredi puanı orta risklidir.
 • 1100 ila 1499 arası kredi puanı az risklidir.
 • 1500 ila 1699 arası kredi puanı iyidir.
 • 1700 ila 1900 arası kredi puanı ise çok iyidir.

Buna göre bankalar kredi verirken bu puanlara göre esas alır. Genel olarak en düşük Findex kredi notu en az İyi seviyesinde olması danışmanlar tarafından da söylenmektedir. Bu sayede risk olmadan rahatlıkla kredi alınabilmektedir. Ancak bazı bankalar Az Riskli seviyesine kadar olan kişilere de kredi verebilmektedir.

Findeks Kredi Notu Neden Düşer?

Findeks kredi notu düşmesi, en çok borçlardan dolayı düşmektedir. Kredi ve kredi kartlarının borçlarını zamanında ödemeyen %35 oranında kredi notlarını düşürmektedir. Bu yüzden Findex danışmanları dahi kredi ve kredi kartları ödemesinde ödemekte zorluk çekenlere farklı alternatif yollar sunmaktadır. Kişi krediyi zamanında ödeme yapsa bile bir anlık kredi borcu üst limite gelirse anında kredi notu düşebilmektedir. Bu yüzden Findex danışmanları, zamanında önce ödeme yapılmasını ve maddi duruma göre kredi çekilmesini tavsiye etmektedirler.

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.