Finansbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yaklaşan ödemeleriniz, biriken borçlarınız ve benzeri herhangi bir ihtiyacınız için kredi başvurusu yapmanız gerektiğinde pek çok başvuru kanalı bulunmaktadır. QNB Finansbank üzerinden kredi başvurusu yapma niyetinde iseniz başvurunuzu şubeler, web sitesi, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri hattı üzerinden yapabileceğiniz gibi SMS yolu ile de gerçekleştirebilirsiniz.

SMS yolu ile QNB Finansbank’a yapacağınız kredi başvurusu, ön başvuru olarak değerlendirilir. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça basit.

Finansbank SMS Kredi Başvurusu

  • 5030’a hangi operatör müşterisi olursanız olun T.C. kimlik numaranızı yazıp yolladığınız takdirde ön başvurunuzu yapmış olacaksınız.
  • Yapmış olduğunuz ön başvuru sonrası kredi kullanımına dair QNB Finansbank tarafından size olumlu veya olumsuz dönüş sağlanır.
  • Ön başvurunuzun ardından sizden aylık belgelenebilir gelir bilgileriniz istenecektir. Burada dikkat etmeniz gereken husus “belgelenebilir” kısmıdır. Bir bordro veya benzeri bir belge ile ortaya resmi olarak koyamayacağınız bir geliri yazmanız kredinizin onaylanması aşamasında işleminizin iptali anlamına gelebilir.
  • Yaptığınız her sorgulama ve başvurunun Findeks Kredi Notunuzu etkilediğini sakın unutmayın.
  • Ön başvurunuz onaylandığında, kredi başvurunuzun tamamlanması amacı ile en yakın şubeye veya hali hazırda QNB Finansbank müşterisi iseniz kredi başvurunuzu tamamlayabilmeniz için şube veya online olan diğer adımlara yönlendiriliyor olacaksınız.
  • Ön başvurunuzun devamında online başvuru kanallarından yapacağınız başvurularda olumlu sonuçlanması halinde 50 bin TL’ye kadar anında hesabınıza geçebilir, 3 ay ertelemeli kredi kullanabilirsiniz.
  • QNB Finansbank müşterisi olun ya da olmayın 5030’a mesaj atarak kredi ön başvurusu yapabilirsiniz.
  • Tüm bu bilgilerin yanı sıra aklınızda bulundurmanız gereken en önemli husus, SMS ile yaptığınız başvurunun ön başvuru niteliğinde olmasıdır.

Özetle şubeye yönlendirildiğinizde sizden istenecek olan bilgi ve belgeler doğrultusunda ve bankanın incelemeleri neticesinde kredi başvurunuz olumsuz da sonuçlanabilir.(1)

Güncel Konular
Sitemizde Bulunan Bilgiler Tamamen Bilgilendirme Amaçlıdır. Sitemizde Kredi, Kredi Kartı ve Benzeri Hiç Bir Hizmet Verilmemekte, Aracılık ve Komisyonculuk Yapılmamaktadır. Sitemiz Sadece Güncel Kampanya ve Haberleri Paylaşmaktadır. Lütfen Başvurularınızı Şubelere Bireysel ve Şahsen Olarak Yapınız.