Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma

1987 yılında yerli sermayeyle kurulan özel bir banka olan Finansbank, 2016 yılında Katar’ ın en büyük bankası olan Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group) tarafından satın alındı. 2013 yılında dünyanın en güvenli 50 bankasından biri olarak ilan edilen Finansbank’ ın günümüzde ki adı QNB Finansbank’ tır. Ülkemizin en güçlü alt yapıya sahip özel bankalarından biri olan QNB Finansbank, Kurumsal ve bireysel temelde sağladığı destek kredileri en çok tercih edilen bankalardan biridir. Aynı zamanda kredilerin geri ödenmesi konusunda çeşitli sebeplere dayalı olarak ortaya çıkan sıkıntılar ve sorunlar sırasında, Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma hizmeti de müşterilere sunulan bir diğer destek hizmetidir.

QNB Finansbank aynı zamanda başka bankalarda bulunan kredilerin tek çatı altında, daha uygun faiz oranı ve vade farkıyla toplanmasını sağlayan Borç transferi hizmetini de veriyor. Bankadan kullanılan çeşitli kredilerin geri ödenmesi sırasında yaşanan ödeme güçlüğü, zaman zaman ortaya çıkabilen bir sorundur. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında, 90 gün boyunca ödeme yapılmadığında, bankanın icra yoluyla borcu tahsil etme yöntemine başvuracağı unutulmamalıdır. Genel olarak bu süre dolmadan önce, banka müşterisini arayarak yapılandırma önerisi getirse de, siz yinede ödeme güçlüğü çekmeye başladığınızda bankaya başvurarak veya bankanın internet sitesi üzerinde bulunan “ Hemen Başvurmak istiyorum ” butonuna tıklayarak Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma hizmetini talep etmenizi öneririz.

Hangi krediler Yapılandırma Kapsamında Yer Alıyor?

Finansbank Kredi Borcu Yapılandırma işlemi, bankadan çekilmiş tüm kredileri kapsıyor. Ancak hangi kredinin ne vadede ve hangi faiz oranıyla yapılandırılabileceği konusunda banka ile irtibata geçmeniz gerekiyor.  Bazı kredilerin geri ödenmesinde güçlük çekiliyor olsa bile, bankanın bu kredileri belirli vadelere kadar uzatabilmesi ve güncel faiz oranlarının fazla olması, yapılandırmaya uygun olmamasına neden olabiliyor. Yine de yapılandırma gerçekleştirilerek, örneğin belirli bir süredir ödeme yapılmamış olmasından kaynaklı olarak yaşanan sıkıntı, bir ay daha ertelenebiliyor. Bankanın sunduğu hizmetler genellikle müşteri ihtiyaçlarına odaklı ve bu kapsamda olabildiğince esnek bir hizmet kalitesi söz konusu. Kredi yapılandırması gerçekleştirebilmek için banka şubelerine veya resmi internet sitesine başvurabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz